Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wycofany spin-off CD Projektu, Wiedźmin, ma teraz „nową strukturę”

Po marcowych sugestiach dotyczących ponownego uruchomienia spin-offu Wiedźmina CD Projektu od podstaw, studio potwierdziło, że jego rozwój wrócił na właściwe tory, a „prace nad zdefiniowaniem nowego frameworka” zostały zakończone.

The Sirius Project — gra dla jednego gracza i częściowo dla wielu graczy, opracowana przez The Flame i studio Flood Molasses Flood — została ogłoszona w październiku ubiegłego roku jako część ambitnej mapy drogowej studia CD Projekt, która obejmowała kontynuację Cyberpunka 2077, nowe IP, następną Trylogia Wiedźmin i jej remake Stworzył pierwszą grę Wiedźmin.

Jednak marzec zatrzymał prace informacyjne nad projektem Sirius po tym, jak CD Projekt ponownie ocenił „zakres i potencjał komercyjny pierwotnej koncepcji”. W tym czasie firma powiedziała inwestorom, że „opracowuje nowe ramy” dla gry, która lepiej „dostosuje się” do [its] strategia”.

Digital Foundry – The Witcher 3 Next Gen Patch 4.02 to najlepsze jak dotąd.

„Lepiej jest ciąć koszty wcześniej, a nawet wznowić, jeśli to konieczne, niż kontynuować” – dodał dyrektor finansowy CD Projekt Piotr Nelopowicz w kolejnym wezwaniu do zarobków.

Wiadomościom towarzyszyło potwierdzenie, że CD Projekt zamierza umorzyć środki na projekt Sirius, ale firma wydała teraz Nowe ogłoszenie regulacyjne Opisuje on częściowe rozwiązanie odpisu aktualizującego za 2022 rok oraz odpis części nakładów rozwojowych poniesionych w I kwartale 2023 roku.

Oba mają być związane z „zakończeniem prac nad zdefiniowaniem nowych ram dla Projektu Sirius”, co wskazuje, że wcześniejsze obawy CD Projekt dotyczące gry zostały już rozwiane. Wciąż przywiązane do jego rozwoju jest bostońskie studio The Molasses Flood, które firma przejęła w październiku 2021 roku.

Następnym wydawnictwem CD Projekt będzie rozszerzenie Cyberpunk 2077, Phantom Liberty, które ma zostać dokładniej omówione w czerwcu.

READ  Wzrost wydatków konsumentów na subskrypcje takie jak PS Plus spowalnia