Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna między Rosją a Ukrainą na żywo: Kreml wystrzelił dziesiątki dronów, raniąc 26 osób w ataku granatem na posiedzeniu rady

Wojna między Rosją a Ukrainą na żywo: Kreml wystrzelił dziesiątki dronów, raniąc 26 osób w ataku granatem na posiedzeniu rady

Kijów stał się celem największego w historii Rosji ataku dronów, w wyniku którego pięć osób zostało rannych

Rosja wystrzeliła dziesiątki dronów na całą Ukrainę w związku z trwającą zimową kampanią ataków na infrastrukturę cywilną.

Ukraińska obrona powietrzna i mobilne grupy łowców dronów oświadczyły, że zestrzeliły 30 z 31 rosyjskich dronów w 11 regionach kraju.

Krótko po północy w stolicy Ukrainy, Kijowie, doszło do serii eksplozji, gdy jednostki obrony powietrznej starły się z rosyjskimi dronami.

„To szósty atak powietrzny na Kijów od początku miesiąca” – powiedział Serhij Popko, szef administracji wojskowej miasta.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że zestrzeliło w nocy sześć dronów wystrzelonych na okupowany Krym.

Według policji ukraiński radny zdetonował dwa granaty ręczne podczas zebrania wiejskiego i ranił aż 26 osób podczas transmisji na żywo na Facebooku.

Na Zakarpaciu na Ukrainie sfilmowano mężczyznę, który stał przy drzwiach i wyjmował z kurtki granaty, a następnie rzucił je na ziemię.

Nastąpiło kilka eksplozji, pozostawiając pomieszczenie wypełnione dymem i ciałami na podłodze. Nie jest jasne, dlaczego doszło do ataku.

1702807229

Rosja twierdzi, że zestrzeliła 33 drony wystrzelone przez Ukrainę nad rosyjskimi regionami

Ministerstwo poinformowało w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, że drony zostały przechwycone lub zniszczone, zanim dotarły do ​​celów nad obwodami lipieckim, rostowskim i wołgogradzkim, ale nie podano żadnych dalszych szczegółów.

Mira Pat17 grudnia 2023 o godzinie 10:00

1702805162

W wyniku rosyjskiego ataku powietrznego na Ukrainę zginął cywil – poinformował gubernator Odessy

„Ale jeden ze zestrzelonych dronów spadł w dzielnicy mieszkalnej w rejonie Odessy i eksplodował” – dodał Kiper, dodając, że uszkodzonych zostało kilka domów, a później w jednym z nich znaleziono zwłoki.

Siły Powietrzne oświadczyły, że ich systemy obronne zniszczyły rakietę manewrującą oraz drony. Dodała, nie podając szczegółów, że Rosja wystrzeliła także rakietę balistyczną Iskander, która „nie dotarła” do celu.

Siły Powietrzne podały, że rosyjska broń powietrzna została zniszczona nad obwodami Odessy, Chersoniu, Zaporoża i Chmielnickiego.

Reuters nie był w stanie niezależnie zweryfikować tego raportu. Całkowita liczba dronów wystrzelonych przez Rosję nie jest jasna.

Mira Pat17 grudnia 2023 09:26

1702803929

Według ukraińskich sił powietrznych Rosja atakuje Ukrainę rakietą Iskander i dronami

Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały za pośrednictwem komunikatora Telegram, że ukraińskie systemy obrony powietrznej zniszczyły rakietę manewrującą i 20 dronów szturmowych.

Dodała, że ​​rakieta Iskander „nie dotarła do celu”, nie podając dodatkowych szczegółów.

Nie jest jasne, jaka jest całkowita liczba dronów wystrzelonych przez Rosję ani czy atak spowodował jakiekolwiek szkody lub ofiary śmiertelne.

Reutera Raport nie mógł zostać niezależnie zweryfikowany.

Mira Pat17 grudnia 2023 09:05

1702800766

Putin: komentarz Bidena na temat rosyjskiego planu ataku na NATO to „kompletny nonsens”

Dodał, że Rosja nie jest zainteresowana walką z NATO.

Putin powiedział, że Rosja nie jest zainteresowana walką z NATO

(AP)

Mira Pat17 grudnia 2023 08:12

1702792800

Protestujący w Kijowie żądają większych wydatków na działania wojenne na Ukrainie i mniejszych wydatków na projekty krajowe

Cywilna grupa Pieniądze dla Sił Zbrojnych Ukrainy, która organizowała protest, została utworzona we wrześniu przez osoby zaniepokojone wydatkami władz miasta Kijowa, które określiły jako „niepotrzebne” i „w niewłaściwym czasie”.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 o godzinie 06:00

1702789200

W dziwacznym, czterogodzinnym przemówieniu telewizyjnym Putina, diabeł tkwił w każdym szczególe, przed którym uciekł

Pojawienie się Władimira Putina wygenerowanego przez sztuczną inteligencję w rozmowie z prawdziwą osobą nie było najbardziej zaskakującym momentem orędzia o stanie narodu rosyjskiego przywódcy, pisze Chris Stevenson.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 o godzinie 05:00

1702785600

Ramaswamy twierdzi, że mieszkańcom wschodniej Ukrainy nie przeszkadza rosyjska okupacja

Vivek Ramaswamy, republikański kandydat na prezydenta, powiedział, że Ukraińcom we wschodniej części kraju nie przeszkadza rosyjska okupacja.

Dyrektor generalny biotechnologii powiedział w ratuszu CNN w Iowa, że ​​da Rosji pewne ustępstwa, aby zakończyć jej niesprowokowany atak na Ukrainę.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 o godzinie 04:00

1702782000

Ukraina jest o krok bliżej do członkostwa w Unii Europejskiej. Oto, co to oznacza i dlaczego jest ważne

Ukraina dostała w czwartek zielone światło na rozpoczęcie szybkich rozmów w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej. To duży impuls dla rozdartej wojną Ukrainy i głośny sygnał dla Władimira Putina – ale mogą minąć lata, zanim kraj ten stanie się faktycznym członkiem UE.

Oto, co oznacza czwartkowa decyzja i dlaczego przystąpienie do Unii Europejskiej jest dla Ukrainy szczególnie ważne, a zarazem trudne.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 o godzinie 03:00

1702778400

ICYMI: Jak Stany Zjednoczone w dalszym ciągu finansują ukraińską armię – nawet jeśli twierdzą, że skończyły im się pieniądze

Jednak we wtorek prezydent Joe Biden ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 200 milionów dolarów.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 o godzinie 02:00

1702774800

Były agent FBI został skazany na ponad cztery lata więzienia za pomaganie rosyjskim oligarchom

Charles McGonigal (55 l.) został skazany przez sąd federalny na Manhattanie na cztery lata i dwa miesiące więzienia po tym, jak w sierpniu przyznał się do jednego morderstwa. Spisek mający na celu pranie pieniędzy.

Matta Mathersa17 grudnia 2023 01:00