Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Włochy, Niemcy i Polska są jednymi z potencjalnych uzupełnień na liście zielonych podróży

Włochy, Niemcy i Polska są jednymi z potencjalnych uzupełnień na liście zielonych podróży

Pasażerowie na pokładzie EasyJet (przewód PA)

WłochyNiemcy A Polska Według analityka, wśród miejsc, które prawdopodobnie zostaną dodane do rządowej listy zielonych podróży.

Robert Boyle, były dyrektor ds. strategii w spółce macierzystej British Airways IAG Spodziewaj się, że w tym tygodniu 12 krajów zostanie umieszczonych w kategorii niskiego ryzyka.

Obejmuje to dziewięć krajów europejskich, które są „silnymi kandydatami”, powiedział, w tym Austrię, Bułgarię, Niemcy, Włochy, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację i Szwajcarię.

Oczekuje się, że rządowe listy podróży zostaną zaktualizowane w czwartek.

Ludzie Przybywając do Wielkiej Brytanii z miejsc docelowych z Zielonej Listy nie jest wymagane samoizolowanie.

Podróżujący z bursztynowego miejsca muszą izolować się w domu przez 10 dni, chociaż ten wymóg zostanie zniesiony w poniedziałek dla osób przybywających do Anglii, które otrzymały dwie dawki szczepionki koronawirusowej w Wielkiej Brytanii lub mają mniej niż 18 lat.

Boyle opisał Kanadę jako swoje „największe oczekiwanie” na przejście na ekologię, ponieważ ma niski wskaźnik przypadków koronawirusa i pozytywnych testów, a jej program wprowadzania szczepionek „szybko dogania” Wielkiej Brytanii.

Zauważył jednak, że kraj Ameryki Północnej nie przyjmuje gości z Wielkiej Brytanii.

Napisał: „Trudno o lepszego kandydata na Zieloną Listę.

Władze kanadyjskie nadal uniemożliwiają obywatelom brytyjskim wjazd do Kanady.

„Ale podobnie jak Australia i Nowa Zelandia, które znajdują się na zielonej liście.

„To może być kwestia czasu, ponieważ jestem pewien, że politycy woleliby ogłosić jednoczesne złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu”.

Przed pandemią co roku Kanadę odwiedzało około 724 000 Brytyjczyków.

Jeśli chodzi o możliwość dodania Stanów Zjednoczonych do zielonej listy, Boyle stwierdził, że „liczby nadal wyglądają na nieco zawyżone”.

Dodał, że wskaźnik pozytywności dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii z USA, w połączeniu z programem szczepień tego ostatniego, oznacza, że ​​„istnieje pole do politycznego manewru, aby uwzględnić go jako zielony, jeśli zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie ponownego otwarcia granic USA”.

READ  Marcel Jacobs przegapi oczekiwany wyścig z Fredem Curleyem

Boyle twierdził, że Hongkong „powinien być zielony” z powodu „zasadniczo braku przypadków i doskonałych danych testowych”, a „podobny przypadek można przedstawić Tajwanowi”.

Jeśli chodzi o kraje przechodzące do kategorii wysokiego ryzyka, napisał, że wskaźniki przypadków „szybko rosną” na Malcie i w Izraelu, co oznacza, że ​​istnieje „prawdziwa szansa”, że oba kraje, które obecnie znajdują się na zielonej liście, „przynajmniej będą umieścić na liście obserwacyjnej.” , która służy do podświetlania zielonych plam, które wkrótce mogą zostać przeniesione na warstwę bursztynu.

Przepowiedział również, że Indonezja i Sierra Leone zostaną przesunięte z bursztynowej listy na czerwoną listę ze względu na „bardzo wysoki odsetek podróżnych, którzy uzyskali pozytywny wynik testu w dniu przyjazdu”, podczas gdy Bahrajn może pójść w przeciwnym kierunku ze względu na „niskie wskaźniki przypadków”. .

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z lokalizacji znajdującej się na Czerwonej Liście muszą spędzić 11 nocy w hotelu poddanym kwarantannie, którego koszt to 1750 GBP dla osób podróżujących samotnie.

Czytaj więcej

W zaktualizowanych wytycznych z 19 lipca osobom podatnym na zagrożenia mówi się, aby unikali osób nieszczepionych

Pasażerowie stoją w długich kolejkach na Heathrow, ponieważ pracownicy sami się izolują

Maski na twarz: czy nadal je nosimy?