sport

Pięciu Włochów, bez Ronaldo w kadrze Euro 2020

Wybrano pięciu graczy z mistrzów Europy z Włoch, a nie Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe czy Robert Lewandowski w oficjalnej drużynie mistrzostw Europejskiego Związku Piłki Nożnej (UEFA) we wtorek.

W skład trio wchodzili napastnik Federico Chiesa, Raheem Sterling z Anglii, przegrywający finalista, oraz Belg Romelu Lukaku, który przegrał z Włochami w ćwierćfinale.

Ronaldo zdobył Złotego Buta z pięcioma golami, podobnie jak Patrick Cech z Czech, którego również przeoczył panel ekspertów UEFA złożony z 16 byłych trenerów i piłkarzy.

Lukaku, który strzelił cztery gole w czterech meczach, jest jedynym spośród sześciu najlepszych strzelców Euro 2020 w składzie.

Mbappe nie strzelił gola w czterech meczach i obronił decydującą karę po tym, jak Francja została wyeliminowana przez Szwajcarię w 1/8 finału.

Lewandowski, obecnie najlepszy piłkarz świata w FIFA, strzelił trzy gole w trzech meczach, ale Polska zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie.

Kapitan Anglii Harry Kane strzelił cztery gole, ale nie znalazł się w zespole, który obejmował w obronie kolegów z drużyny Kyle’a Walkera i Harry’ego Maguire’a.

W skład włoskiej drużyny wchodził oficjalny najlepszy zawodnik turnieju, bramkarz Gianluigi Donnarumma, obrońcy Leonardo Bonucci i Leonardo Spinazola oraz pomocnik Jorginho.

Wśród wybranych byli Fabio Capello, Robbie Keane, Esteban Cambiasso i David Moyes.

Drużyna Euro 2020:

Bramkarz: Gianluigi Donnarumma (Włochy)
Obrońcy: Kyle Walker (Anglia), Leonardo Bonucci (Włochy), Harry Maguire (Anglia), Leonardo Spinazzola (Włochy).
Pomocnicy: Pierre-Emile Hojberg (Dania), Jorginho (Włochy), Pedri (Hiszpania).
Napastnicy: Federico Chiesa (Włochy), Romelu Lukaku (Belgia), Raheem Sterling (Anglia).

READ  Pandemia COVID-19 łamie marzenia młodych sportowców

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment