Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania. Pierwsze ostrzeżenie przed ekstremalnym upałem. Temperatury wzrosną bardziej

W poniedziałek po południu UK Met Office opublikowało ostrzeżenie przed upałami. Najwyższe temperatury spodziewane są w czwartek na 33 stopniach Celsjusza.

Wiele miejsc na świecie od dawna przeżywa prawdziwą falę upałów. Pod koniec czerwca pisaliśmy o rekordowych temperaturach w Kanadzie i północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych. W tym czasie pręciki rtęciowe wykazywały w niektórych miejscach blisko 50 stopni Celsjusza. Tydzień później pisaliśmy o wysokich temperaturach w Laponii – ponad 34 stopnie Celsjusza zanotowano w regionie śnieżnym. Teraz fala upałów dotarła do Wielkiej Brytanii.

Zobacz też

Wielka Brytania.  Tylko zapylane kluby nocne.  Od kiedy obowiązują nowe ograniczenia?

Fale upałów w Wielkiej Brytanii. Temperatury wzrosną bardziej

Na początku czerwca Biuro Meteorologii wydało poważne ostrzeżenie przed upałem. Jego celem jest ostrzeżenie przed potencjalnym wpływem wysokich temperatur na zdrowie człowieka. Alarm wywołała sytuacja, która miała miejsce zeszłego lata. Wtedy Wielka Brytania odnotowała najwyższy w historii wskaźnik zgonów związanych z upałami. Według danych Rządowej Agencji Zdrowia Publicznego w Anglii w tym okresie zmarło 2256 osób, czyli więcej niż średnio kilku lat.

Ostrzeżenie przed upałami zostało wydane w poniedziałek 19 lipca po południu. Weather Alert dotyczy południowo-zachodniej Anglii, części południowej i środkowej Anglii oraz dużej części Walii.

We wszystkich czterech częściach Wielkiej Brytanii w zeszły weekend odnotowano najgorętsze temperatury w rokuW Irlandii Północnej była to również najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w hrabstwie – w sobotę osiągnęła poziom 31,2 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pogodowe będzie obowiązywać do północy od czwartku do piątku. Najwyższa temperatura spodziewana jest 22 lipca – ma wynosić 33 stopnie.

Zgony zostały już zgłoszone podczas trwającej fali upałów, w tym co najmniej sześć utonięć od soboty.

RadioZET.pl/PAP