Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Morgan Polański mówi, że „Ulubiony szpieg Churchilla” zostanie dziś odwołany

Morgan Polański mówi, że „Ulubiony szpieg Churchilla” zostanie dziś odwołany

Polański, gwiazda French Dispatch Wesa Andersona i przebojowego serialu Wikingowie, powiedział też miłe słowa o Churchillu, fanie Skarbków z czasów wojny.

„Powiem, że uwielbiam jego cytaty. Myślę, że ma najmądrzejsze, najmądrzejsze cytaty” – powiedziała.

„I podziwiam to, co zrobił podczas II wojny światowej. Więc on i [Charles] Myślę, że de Gaulle’a [among] Nasi liczni bohaterowie II wojny światowej.

Gdy aktywiści ponownie przyglądają się postaciom z przeszłości, takim jak Churchill, którego pomnik na Parliament Square został notorycznie zdewastowany wiadomością opisującą przywódcę wojennego jako rasistę podczas protestu Extinction Rebellion w 2020 r., hollywoodzkie portrety postaci historycznych znalazły się w ostatnich latach pod ścisłą kontrolą.

Netflix niedawno znalazł się pod ostrzałem historyków za przedstawienie Kleopatry jako czarnoskórej w nowym dokumencie o życiu egipskiej królowej.

Urodzona jako Kristina Skarbek w Warszawie w 1908 r., uciekła do Londynu w chwili wybuchu II wojny światowej, by dołączyć do nowo utworzonego Dyrektora ds. Operacji Specjalnych, któremu Churchill rozkazał „podpalić Europę”.

Przy pierwszym kontakcie z nią brytyjscy agenci opisali panią Skarbek jako „ognistą polską patriotkę, wytrawną narciarzkę i wielką poszukiwaczkę przygód”.

Podczas wojny podjęła szereg niebezpiecznych misji, które miały ją zabrać z Kairu do Budapesztu.

Przykłady jej odwagi obejmują gryzienie się w język, aż krwawi, udając gruźlicę i unikanie nazistowskich porywaczy. Negocjował także uwolnienie członków koalicji w okupowanej Francji.

Premiera nowego filmu o jej życiu, Partisan, zaplanowana jest na lato 2024 roku. Zdjęcia kręcone są w Polsce, gdzie częściowo rozgrywa się akcja filmu.

Projekt o wartości 7,5 miliona funtów, częściowo wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, reżyseruje James Marquand, mający na swoim koncie między innymi komedie „Między dwoma światami” i „Jedna noc w Stambule”.

Mówi się, że pani Skarbeck była inspiracją autora Jamesa Bonda dla prowokacyjnej kochanki 007 z MI6, Vesper Lynd, ale Marquand uważa, że ​​Fleming zbagatelizował ją jako postać poboczną, mówiąc: „Szczerze, jeśli to jest postać, to James Bond”.

READ  Najlepszy jasnoniebieski lakier do paznokci

„Odkryli, że jeśli ich wróg ma słabość, spróbują dowiedzieć się, co to jest. Być może jedną z ich słabości było niedocenianie kobiet. Więc kobieta-szpieg mogła zrobić o wiele więcej niż tylko szpieg-mężczyzna.

Podobnie jak pani Skarbek, Polański ma polskie korzenie, ponieważ urodziła się w Paryżu w rodzinie swojego ojca reżysera i francuskiej aktorki Emmanuelle Senner w 1993 roku.

Pani Skarbeck miała również zamiłowanie do francuskiego, dobrze władała tym językiem i współpracowała z francuskim ruchem oporu.