Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości z Trumpa dzisiaj: Trump chce spotkać się z Garlandem w sprawie dochodzenia specjalnego doradcy jako daty ustalenia cichej rozprawy pieniężnej

Trump nazwał 6 stycznia „pięknym dniem” w ratuszu CNN

Donald Trump zwołał spotkanie z prokuratorem generalnym Merrickiem Garlandem, co jest jak dotąd najwyraźniejszym sygnałem, że akt oskarżenia może pojawić się na horyzoncie po dochodzeniu karnym w sprawie postępowania byłego prezydenta z tajnymi dokumentami.

W liście wysłanym do Truth Social prawnicy pana Trumpa twierdzą, że był on „traktowany niesprawiedliwie” i padł ofiarą „ciągłej niesprawiedliwości” ze strony specjalnego radcy Jacka Smitha prowadzącego śledztwo w sprawie dokumentów znalezionych w Mar-a-Land . -Lago po opuszczeniu urzędu przez pana Trumpa.

Adwokaci często umawiają się na spotkania z Departamentem Sprawiedliwości, gdy zbliżają się potencjalne akty oskarżenia, ale bardziej niezwykłe jest umawianie się na spotkanie z samym prokuratorem.

List został wysłany tego samego dnia, w którym Trump pojawił się w sądzie podczas wideokonferencji na drugą rozprawę w jego sprawie karnej we wtorek.

Były prezydent pojawił się na ekranie w Sądzie Karnym na Manhattanie, aby sędzia Juan Merchant mógł upewnić się, że zrozumiał warunki nakazu ochrony w sprawie.

Sędzia Merchan wyznaczył również datę rozprawy na 25 marca 2024 r. – w środku republikańskich prawyborów. A pan Trump wydawał się tym wyraźnie zdenerwowany, wyrzucając ręce w powietrze.

1684928700

Trump pojawia się praktycznie w sądzie karnym na Manhattanie

Donald Trump pojawił się praktycznie w sądzie karnym na Manhattanie 23 maja po raz pierwszy, odkąd został oskarżony o 34 zarzuty fałszowania dokumentacji biznesowej.

Alexa Woodwarda On ma szczegóły.

Olivera O’Connella24 maja 2023 12:45

1684926928

Adwokaci Trumpa chcą spotkać się z prokuratorem generalnym Garlandem

Prawnicy Donalda Trumpa poprosili o spotkanie z prokuratorem generalnym Merrickiem Garlandem, ponieważ dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości w sprawie postępowania byłego prezydenta z tajnymi dokumentami wykazuje oznaki zakończenia.

W liście, który Trump opublikował wczoraj na Truth Social, adwokaci John Rowley i James Trosetti stwierdzili, że jest „traktowany niesprawiedliwie” i poprosili o spotkanie w celu omówienia „ciągłych niesprawiedliwości popełnianych przez waszego specjalnego doradcę i prokuratorów”.

Nie było od razu jasne, co dokładnie skłoniło nas do wysłania listu, ale wygląda na to, że trwające rok śledztwo w sprawie dokumentów dobiega końca.

Agenci i prokuratorzy przesłuchali szeroką gamę świadków, w tym prawników Trumpa, byłych urzędników Białego Domu i innych bliskich współpracowników.

Alisha Rehman Sarkar24 maja 2023 12:15

1684925128

Trump Circle kpi z planów DeSantisa, aby rozpocząć kampanię 2024 na Twitterze: „W ten sposób nie musi wchodzić w interakcje z ludźmi”

Krąg Donalda Trumpa naśmiewał się z planów Rona DeSantisa, aby rozpocząć kampanię w 2024 r. podczas wydarzenia kosmicznego na Twitterze z Elonem Muskiem, mówiąc, że to działa dla niego, ponieważ oznacza, że ​​„nie musi wchodzić w interakcje z ludźmi”.

Gubernator Florydy weźmie udział w wydarzeniu na żywo na Twitterze o 18:00 czasu wschodniego w środę wieczorem, moderowanym przez Davida Sachsa.

Doradca pana Trumpa powiedział Politico, że premiera była dla niego „idealna” – w echu ataków pana Trumpa na postać pana DeSantisa.

„Reklama na Twitterze jest idealna dla Rona DeSantisa” – powiedzieli.

W ten sposób nie musi wchodzić w interakcje z ludźmi, a media nie mogą zadawać mu żadnych pytań”.

Tymczasem Carolyn Levitt, rzeczniczka Make America Great Again, nazwała zwolnienie gubernatora „naciąganym”.

Rachel Sharp24 maja 2023 11:45

1684923300

CNN: Oceny gwałtownie spadły po nadużyciach w radzie miasta Trumpa

Według New York Times, po ponad tygodniu kontrowersyjnego programu telewizyjnego, sieć minęła najniżej oceniany tydzień od czerwca 2015 roku. Codzienna Bestia.

Grzegorz Grazios On ma szczegóły.

Olivera O’Connella24 maja 2023 11:15

1684919700

Ron DeSantis analizuje Trumpa i przysięga „chronić wiarę i rodzinę”

Alisha Rehman Sarkar24 maja 2023 10:15

1684916128

Trump mówi, że jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki zostały „naruszone”

Donald Trump wpadł w trąbę powietrzną po rozprawie w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Nowego Jorku, w której były prezydent twierdził, że jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki zostały „naruszone”.

Napisał: „Właśnie odbyłem rozprawę w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Nowego Jorku, gdzie uważam, że moje prawa wynikające z Pierwszej Poprawki, „wolność słowa”, zostały naruszone, i zmusili nas do wyznaczenia daty rozprawy na 25 marca, w środku sezon główny „o prawdzie społecznej.

„Absolutnie niesprawiedliwe, ale właśnie tego chcieli radykalni demokratyczni lewicowcy. To się nazywa ingerencja w wybory, a nic takiego nigdy się w naszym kraju nie wydarzyło”.

Alisha Rehman Sarkar24 maja 2023 09:15

1684912500

Trump krytykuje Laurę Ingraham w Fox News

Donald Trump wysadził w powietrze swoją wieloletnią promotorkę i prezenterkę Fox News Laurę Ingraham po tym, jak opublikowała raporty z sondaży wskazujących, że republikański pretendent byłego prezydenta byłby lepszym kandydatem do odzyskania Białego Domu w 2024 roku.

Grzegorz Grazios On ma tę historię.

Olivera O’Connella24 maja 2023 08:15

1684910728

Prawnicy Trumpa twierdzą, że podczas dochodzenia w sprawie dokumentów był „traktowany niesprawiedliwie”.

Adwokaci John Rowley i James Trusty poprosili o spotkanie w sprawie dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie listu, który Trump opublikował na platformie społecznościowej Truth, mówiąc, że chcą omówić „ciągłą niesprawiedliwość popełnianą przez waszego specjalnego doradcę i prokuratorów”.

Sformułowanie przypominało język pana Trumpa w dochodzeniach w sprawie tego, czy były prezydent nielegalnie przechowywał setki tajnych dokumentów w swoim domu w swoim kurorcie Mar-a-Lago na Florydzie i czy starał się utrudniać rządowe wysiłki w celu odzyskania akt.

Alisha Rehman Sarkar24 maja 2023 07:45

1684908480

„Nie mam prawa do niczego?” Trump pyta w dziwnym poście

Donald Trump wdał się w dziwaczną rozmowę w Truth Social na temat wypłaty dla Dominion Voting Systems.

„Tak więc Dominion zbliża się do miliarda dolarów, a ja, po latach fałszywych wiadomości, mistyfikacji, oszustw i dochodzeń, nie dostaję żadnego” – zapytał na platformie mediów społecznościowych.

„Czy to naprawdę tak ma działać? Nie sądzę”.

Alisha Rehman Sarkar24 maja 2023 07:08

1684905300

Trump ponownie oczernia E. Jean Carroll

Donald Trump rozpoczął nowy zniesławiający atak na E. Jean Carroll kilka godzin po tym, jak jej prawnicy formalnie poprosili ją o zmianę jej pozwu o zniesławienie przeciwko byłemu prezydentowi, aby obejmowała zniesławienie go w ratuszu CNN.

Adwokat Carrolla, Roberta Kaplan, złożyła w poniedziałek propozycję aktualizacji pozwu cywilnego na Manhattanie o wartości 10 milionów dolarów, aby uwzględnić komentarze Trumpa po tym, jak został uznany za odpowiedzialnego za napaść na tle seksualnym i zniesławienie w nowojorskim procesie przysięgłych.

W odpowiedzi Trump wykonał być może zaskakujący ruch, dostarczając nowy złożony impuls za pośrednictwem Truth Social we wtorek rano.

Olivera O’Connella24 maja 2023 06:15