Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ron DeAntis bierze udział w wyścigu o fotel kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych i zmierzy się z Donaldem Trumpem | Wiadomości z USA


Środa, 24 maja 2023, 20:41, Wielka Brytania

Ron DeSantis przystąpił do wyścigu o fotel kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, rywalizując z Donaldem Trumpem.

W środę złożył deklarację kandydowania do Federalnej Komisji Wyborczej USA.

44-latek staje się ostatnim uczestnikiem zatłoczonego republikańskiego konkursu, który decyduje, czy partia odejdzie od Trumpa w 2024 Ponieważ zamierza odebrać Biały Dom Demokracie Joe Bidenowi.

Wśród tych, którzy już pracują na polu republikańskim, jest były ambasador przy ONZ Nikki HaleySenator z Południowej Karoliny Tima Scotta, Biznesmen Vivek Ramaswamy i były gubernator Arkansas Asa Hutchinson.

Czytaj więcej:
Ron DeSantis jako prezydent USA jest dla niektórych ekscytujący, ale dla innych onieśmielający
Kontrowersyjny gubernator Florydy Myszka Miki i Donald Trump zmierzyli się

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Były wiceprezes Mike’a Pence’a Oczekuje się również, że ogłosi swoją kandydaturę w nadchodzących tygodniach.

Pod kierunkiem pana DeSantisa Floryda uchwaliła kilka tak zwanych ustaw przeciw przebudzeniu, takich jak Ustawa „Don’t Say Gay” spotkała się z ostrą krytyką i zakazać nauczania krytycznej teorii rasy.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swój podcast

Pod kierunkiem pana DeSantisa Floryda uchwaliła kilka tak zwanych ustaw przeciw przebudzeniu, takich jak Ustawa „Don’t Say Gay” spotkała się z ostrą krytyką i zakazać nauczania krytycznej teorii rasy.

Ograniczenia w zakresie aborcji zostały również nałożone po uchyleniu przez Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe v. Wade w Sunshine State, Wprowadzić zakaz aborcji po sześciu tygodniach.

Ostatnie sondaże pokazały, że DeSantis konsekwentnie podąża za byłym prezydentem Trumpem, z pewnymi oznakami, że różnica ta się powiększa.