Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maratony w Pekinie i Wuhan zostały przełożone, ponieważ Chiny walczą z wybuchem delty | Korona wirus

Epidemia Covid na północy Chiny Władze ostrzegły, że sytuacja może się pogorszyć po wykryciu przypadków w 11 województwach i przełożeniu dwóch maratonów.

W niedzielę władze odnotowały ponad dwadzieścia nowych przypadków koronawirusa, w tym cztery w stolicy, Pekinie, siedem w Mongolii Wewnętrznej, sześć w Gansu, sześć w Ningxia i po jednym w Hebei, Hunan i Shaanxi.

Gdy reszta świata otwiera się i wznawia podróże, Chiny utrzymują strategię wolną od Covid, zwłaszcza w okresie poprzedzającym Olimpiada zimowa.

Zareagował na inne epidemie w Delcie lokalną blokadą, masowymi testami i przestojami w transporcie. Władze reagują szybko, stosując surowe środki na każdą epidemię, a lokalni urzędnicy mogą zostać ukarani za nieodpowiednią reakcję.

Organizatorzy Maratonu Pekińskiego, zaplanowanego na 31 października, ogłosili jego przesunięcie, powołując się na bezpieczeństwo biegaczy, personelu i mieszkańców. Nastąpiło to tuż po przełożeniu zaplanowanego na niedzielę Maratonu Wuhan.

Oczekiwano, że w 40. Maratonie Pekińskim, który odbywa się od 1981 roku, weźmie udział około 30 000 osób. Oczekiwano, że w Wuhan weźmie udział około 26 000 osób.

Rzecznik Narodowej Komisji Zdrowia Mi Feng powiedział w niedzielę, że ponad 130 przypadków zostało powiązanych z wybuchem epidemii zmiennej delta od 17 października.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że większość z nich jest powiązana z lokalnymi grupami turystycznymi, ale liczba przypadków niezwiązanych z turystyką rośnie. Mi wezwał dotknięte obszary do podjęcia środków „nadzwyczajnych”, ostrzegając, że istnieje zwiększone ryzyko wybuchu z powodu „czynników sezonowych”.

Organizatorom wycieczek zabroniono organizowania podróży międzyregionalnych do dotkniętych obszarów, podczas gdy Pekin zakazał wjazdu osobom z historią podróży do dotkniętych obszarów.

Bloomberg poinformował, że usługi autobusowe i taksówkowe zostały zawieszone w niektórych hrabstwach, podczas gdy Mongolia Wewnętrzna na Eginie poprosiła wszystkich mieszkańców o pozostanie w domu. Media państwowe podały, że na Eginie utknęły tysiące turystów, w tym starsi członkowie grup turystycznych.

Około 75% populacji otrzymało dwie dawki szczepionek produkowanych lokalnie w Chinach, a władze zaczęły podawać dawki przypominające osobom zaszczepionym co najmniej sześć miesięcy temu.

READ  Wiadomości Bidena na żywo: Najnowsze informacje, gdy prezydent ma wywiad telewizyjny na temat Afganistanu