Wiadomości sportowe | ATP Cup: Hurkacz, Majchrzak wysyłają Polskę do półfinału

Sydnej [Australia], 5 stycznia (ANI): Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wywalczyli w środę doskonałe prowadzenie w grupie D dla Polski 3:0, pokonując Argentynę i poprowadzili swój kraj do półfinału w Sydney.

Hurkacz rozstrzygnął remis dla Polski po wyczerpującym zwycięstwie 6-1, 6-4 nad Diego Schwartzmanem. Zawodnik Nitto ATP Finals 2021 uratował wszystkie trzy punkty przełamania, przed którymi stanął, aby wygrać po 1 godzinie i 21 minutach.

Przeczytaj także | Puneri Paltan vs Gujarat Giants, PKL 2021-22 na żywo w Internecie na Disney + Hotstar: Oglądaj bezpłatny strumień 8. sezonu Pro Kabaddi League w telewizji i Internecie.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z naszego zespołu, z drużyny Polski. Jesteśmy w półfinale, bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hurkacz. „Jesteśmy świetnym zespołem. Mamy świetnego ducha zespołowego. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą tworzymy, pomaga nam grać lepiej”.

24-latek zaczął strzelać od początku meczu, używając swojego potężnego serwisu i utrzymując się na szczycie linii bazowej, aby uniemożliwić Schwartzmanowi znalezienie jakiegokolwiek rytmu. Później w starciu Argentyńczycy zaczęli brać udział w rajdach, ale Hurkacz dysponował dużą siłą ognia. Zrobił kluczową przerwę w drugim secie, manewrując przeciwnikiem z linii bazowej, zanim wpadł do siatki, aby wygrać z forhendem.

Przeczytaj także | Indie vs RPA 2021-22: Sunil Gavaskar wraca do Rishabh Pant na swojej nieodpowiedzialnej klasie w trzecim dniu czwartego testu w Johannesburgu.

Hurkacz i Majescherzak, którzy pokonali Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) o drugie miejsce, w tym tygodniu stracili tylko jednego seta w singlu. Polska zagra ze zwycięzcą grupy A w piątek wieczorem.

Jeden z najlepszych tygodni w karierze Majchrzaka nadszedł w idealnym momencie dla Polski. 25-latek awansował na 3:0 w środowym turnieju ATP Cup 2022, pokonując 73. miejsce Delbonisa.

Majchrzak jest obecnie na 117. miejscu w rankingu ATP, ale nie obawiał się 44. miejsca na światowym Delbonis. Przeniósł się do Argentyny, zdobywając 47 procent punktów po powrocie w swoim godzinnym 45-minutowym zwycięstwie.

READ  Blagoy Ivanov vs. Marcin Tybura został dodany do UFC Fight Night 4 lutego

Szymon Walkow i Jan Zieliński pokonali Polskę 3:0, wygrywając 7-6 (4), 7-6 (5) z Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim. Argentyna zakończy tegoroczny Puchar ATP z wynikiem 2-1, ale nie zakwalifikuje się do półfinału. (Ani)

(Jest to nieedytowana, automatycznie generowana historia z syndykowanego kanału informacyjnego, personel mógł nie edytować ani nie edytować zawartości treści)