Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hurkacz prowadzi Polskę do półfinału Pucharu ATP ze zwycięstwem Schwartzmana | Sporty

Polak Hubert Hurkacz gra podczas meczu fazy grupowej Pucharu ATP przeciwko argentyńskiemu Diego Schwartzmanowi na Sydney Olympic Park 5 stycznia 2022 r. – Reuters

SYDNEY, 5 stycznia – Dziewiąty światowy numer Hubert Hurkacz poprowadził Polskę do półfinału Pucharu ATP w środę, pokonując w dobrej formie Argentyńczyka Diego Schwartzmana.

Obie drużyny przystąpiły do ​​konfrontacji w Sydney bez porażki w czwartej grupie i wygrały poprzednie konfrontacje z Grecją i Gruzją, aby konfrontacja między nimi była bitwą, w której zwycięzca wygrywa wszystko.

Kemal Majsherzak, zajmując 117. miejsce na świecie, uformował swoją drużynę po zwycięstwie 6-3 7-6 (7/3) nad 73. Federico Delbonis.

To sprawiło, że mistrz Miami Open 2021, Hurkacz, potrzebował zwycięstwa nad 13. rozstawionym Schwartzmanem, a zrobił to w wielkim stylu, wygrywając 6-1, 6-4 w 81 minut.

„Bardzo szczęśliwi z Team Poland, dotarliśmy do półfinału i jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hurkacz, który zaserwował 12 asów i zdobył 85 procent swoich punktów za pierwszy serwis.

„Jesteśmy świetnym zespołem, mamy świetnego ducha zespołowego i wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą tworzymy, pomaga nam grać lepiej”.

Było to kolejne silne zwycięstwo Hurkacza po tym, jak zdobył najlepszy tytuł w swojej karierze w 2021 roku z trzema tytułami ATP, przygotowując się do Australian Open, które rozpocznie się 17 stycznia.

Majchrzak jest bardziej niż skutecznym drugim graczem singli, który cieszył się jednym z najlepszych tygodni swojej kariery z trzema zwycięstwami z rzędu.

„To było bardzo emocjonujące i wielka walka Federico. To był bardzo ciężki mecz od początku do końca.

„Może mój ranking jest w pierwszej setce, ale czuję, że należę do pierwszej setki i więcej, więc zrobię to teraz” – dodał.

Hiszpania, prowadzona przez Roberto Bautistę Aguta, wicemistrza Serbii w inauguracyjnym turnieju w 2020 roku, może awansować do półfinału, jeśli pokona Serbię dowodzoną przez Dusana Lajovicia w wieczornym meczu z grupy A.

Tylko pierwszy kraj z każdej z czterech grup awansuje do pucharu.

READ  Puchar Świata w darcie: Belgia odkłada na bok różnice, a Polska ustanawia nowy rekord średniej | Wiadomości o strzałkach

Zwycięzca między broniącymi tytułu Rosją Daniilem Miedwiediewem a Włochami prowadzonymi przez Matteo Berrettiniego, który w zeszłym roku dotarł do finału, awansuje do półfinału, gdy spotkają się w czwartek w grupie B.

Wynik grupy C jest bardziej skomplikowany, ponieważ rywalizacja trwa dla czterech zespołów – Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Grają też w czwartki.

Norwegia i Chile były już poza polowaniem, a ich konfrontacja w środę była ogromnie dumna.

Światowy numer osiem Casper Rudd zapewnił, że zakończył turniej pokonując Chilijczyka Christiana Garina 6:4, 6:1 po tym, jak jego kolega z drużyny Wiktor Durasowicz przegrał w trzech setach z Alejandro Tapelo. – Francja Agencja Prasowa