Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości o fali upałów w Europie 2023: Miejscowi odmawiają ewakuacji z powodu pożarów w Hiszpanii, gdy Dolina Śmierci nagrzewa się do 53°C

Wiadomości o fali upałów w Europie 2023: Miejscowi odmawiają ewakuacji z powodu pożarów w Hiszpanii, gdy Dolina Śmierci nagrzewa się do 53°C

Europejczycy szukają cienia, ponieważ fala upałów ogarnia znaczną część kontynentu

Jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi może wkrótce pobić nawet rekordy ekstremalnych temperatur.

Oczekuje się, że Death Valley w Kalifornii osiągnie w niedzielę 53,33 stopnia Celsjusza, zaledwie trzy stopnie po najgorętszym dniu od ponad wieku.

Co najmniej 4000 osób jest ewakuowanych w Hiszpanii, ponieważ strażacy walczą z pożarami, które spustoszyły La Palmę, a prezydent Wysp Kanaryjskich ostrzegł, że niektórzy mieszkańcy odmawiają opuszczenia swoich domów.

Prezydent Fernando Clavijo powiedział, że co najmniej 13 domów zostało zniszczonych w miarę nasilenia się pożaru, który zniszczył już co najmniej 45 kilometrów kwadratowych ziemi, a także wezwał osoby wykazujące „opór” do opuszczenia swoich domów i „wzięcia odpowiedzialności”.

Wcześniej podobno niektórzy turyści zostali wysłani do szpitala w Atenach w Grecji, gdy tłumnie przybywali na Akropol, nawet gdy władze zamknęły bramy do pomnika między południem a wczesnym wieczorem z powodu upalnej fali upałów.

„Dzisiaj jest bardzo ciężko, naprawdę bardzo gorąco” – powiedział Sky News Kim Adams, gość ze Szkocji.

Oczekuje się, że temperatury we Włoszech osiągną w przyszłym tygodniu 49 ° C w Apulii, Sardynii i Sycylii, ponieważ fala upałów przetaczająca się przez południową Europę nie wykazuje oznak osłabienia.

Czerwone alerty dotyczące ekstremalnych upałów zostały wydane w 16 miastach we Włoszech, ponieważ kraj śródziemnomorski jest zdominowany przez wysokie temperatury.

1689546600

Ujawniono pogodę w Wielkiej Brytanii, ponieważ nadal pada deszcz

Brytyjscy miłośnicy słońca mogą być nieco podekscytowani tygodniem słońca i nieco wyższymi temperaturami.

Według Met Office, następne siedem dni przyniesie przelotne opady i wyższe temperatury.

Oczekuje się, że słupek rtęci pozostanie na niższym poziomie 20°C, a temperatura w Londynie utrzyma się między 20 a 24°C w ciągu tygodnia.

Jednak według metrologa Met Office, Simona Partridge’a, pełna upał nie powróci do połowy sierpnia.

„W tej chwili głównym sygnałem w naszych modelach długoterminowych jest sygnał, że robi się coraz bardziej sucho i cieplej, ale dopiero w połowie sierpnia”.

Pan Partridge powiedział, że mieszkańcy niektórych części kraju powinni spodziewać się deszczu po drodze.

„Najważniejszym dniem jest wtorek, mamy obszar niskiego ciśnienia przemieszczający się przez Wielką Brytanię, który czasami przyniesie ulewne deszcze, szczególnie w środkowej i północnej części Anglii, Walii i Irlandii Północnej, z północą i południem tego dnia było w miarę sucho”.

Holly Hales16 lipca 2023 23:30

1689542702

Dolina Śmierci zbliża się do najwyższej temperatury w historii

Meteorolodzy stwierdzili, że w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych panuje letnia fala upałów, która może pobić rekordy ekstremalnych temperatur. National Weather Service poinformowało, że temperatury w Dolinie Śmierci, która biegnie wzdłuż granicy środkowej Kalifornii z Nevadą, w niedzielę w Furnace Creek osiągną 53,33 stopnia Celsjusza. Randy Severny ze Światowej Organizacji Meteorologicznej, organizacji uznawanej za światowego rekordzistę, powiedział, że najwyższa zarejestrowana temperatura wyniosła 56,67°C w lipcu 1913 roku w Furnace Creek.

Temperatury 54,44°C lub wyższe odnotowano na Ziemi tylko kilka razy, głównie w Dolinie Śmierci. „Wraz z globalnym ociepleniem prawdopodobieństwo takich temperatur wzrasta” – powiedział w e-mailu Severny, koordynator ds. zapisów Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Długoterminowe: Globalne ocieplenie powoduje wzrost ekstremalnych temperatur i ich częstsze występowanie. Krótkoterminowo: Ten szczególny weekend był napędzany przez bardzo wysoką krawędź wysokiego ciśnienia nad zachodnimi Stanami Zjednoczonymi. „W niedzielę w Dolinie Śmierci meteorolodzy śledzili wysokie chmury w okolicy, które mogły kontrolować temperaturę. Wygląda na to, że rekord wszechczasów jest dziś dość bezpieczny.”

Dwie najwyższe odnotowane temperatury to 134 w 1913 roku w Dolinie Śmierci i 55 stopni Celsjusza w Tunezji w lipcu 1931 roku.

Holly Hales16 lipca 2023 22:25

1689541525

Maleje prawdopodobieństwo letniej fali upałów w Wielkiej Brytanii

Według Met Office prawdopodobieństwo fali upałów późnym latem w Wielkiej Brytanii spadło.

Dzieje się tak, ponieważ Europa cierpi z powodu temperatur sięgających 50 stopni.

Rzecznik Met Office, Graham Madge, powiedział: „Nie ma sygnału prognozy, że temperatury osiągną próg końca roku w tym roku.

„Szansa na to, że temperatura osiągnie 40°C, wynosi około jednego procenta, więc nie jest to prawdopodobne w danym roku, ale oczywiście nadal jest to możliwe”.

Holly Hales16 lipca 2023 22:05

1689522885

Trzech zabitych i czterech zaginionych po gwałtownych powodziach w Stanach Zjednoczonych

Podczas gdy prawie jedna trzecia Amerykanów została w sobotę objęta poważnymi ostrzeżeniami dotyczącymi upałów, w Nevadzie, Arizonie i Kalifornii spodziewano się trudnych warunków pogodowych, w Pensylwanii odczuwalne były niszczycielskie skutki powodzi.

Trzy osoby zginęły, a cztery inne, w tym dziewięciomiesięczne dziecko, zaginęły po tym, jak powódź przetoczyła się przez drogę w północno-wschodnim stanie Stanów Zjednoczonych.

Władze twierdzą, że powódź miała miejsce około godziny 17:30 w sobotę, kiedy ulewny deszcz nawiedził obszar Washington Crossing w mieście Macfield. Szef straży pożarnej Tim Brewer powiedział dziennikarzom, że w hrabstwie Bucks w ciągu zaledwie 45 minut spadło do siedmiu cali deszczu.

mój kolega Graeme Massey Relacje z Los Angeles:

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 16:54

1689520965

Wielka Brytania widzi deszcz, gdy Met Office wydaje ostrzeżenie przed burzą

Podczas gdy większość Europy pławi się w upalnych temperaturach, Wielka Brytania doświadcza nieco innych warunków, a Met Office wydaje ostrzeżenie przed burzą dla północno-wschodniej Szkocji i mówi, że możliwe są powodzie i inne zakłócenia.

Krajowy meteorolog ostrzegł również przed „niezwykle silnymi wiatrami” w ten weekend.

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 16:22

1689519351

Nagranie pokazuje zniszczenia spowodowane przez pożary na La Palmie

Materiał filmowy, nagrany przez helikopter hiszpańskiej Gwardii Cywilnej, pokazywał widok z lotu ptaka na niektóre z rozległych obszarów dotkniętych pożarami lasów.

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 15:55

1689517221

Czy podróżowanie po Europie jest bezpieczne?

Loty i pakiety wakacyjne odbywają się normalnie, informuje stowarzyszenie branżowe ABTA (Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży). Teda Hennessy’ego.

Brytyjczykom zalecono nawodnienie, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i unikanie południowego słońca podczas wakacji.

Departament Stanu zalecił, aby ludzie przeglądali porady dotyczące podróży na swojej stronie internetowej.

1689514545

Minister: Poprawiają się prognozy dotyczące pożarów lasów na La Palmie

Władze hiszpańskie poinformowały, że sprzyjające warunki pogodowe pomogły strażakom spowolnić postęp pożaru La Palmy, zmuszając do ewakuacji ponad 4000 osób.

Ogień dotknął około 460 kilometrów kwadratowych i spalił około 20 domów i budynków, według urzędników, którzy namawiali ludzi, aby nie zbliżali się do obszaru w północno-zachodniej części wyspy.

Minister turystyki Hector Gomez powiedział dziennikarzom, że dzięki wysiłkom podjętym w nocy na walkę z ogniem poprawiły się perspektywy jego opanowania.

Na miejsce wysłano ponad 300 strażaków, a do ugaszenia płomieni używa się dziewięciu helikopterów z wodą i dwóch samolotów. W niedzielę na wyspę przyleciało kolejnych 86 członków wojskowej jednostki ratunkowej.

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 14:35

1689512865

Zagrożenia pożarowe w Hiszpanii na mapach

Hiszpańska Agencja Ochrony Ludności ma tę mapę, która pokazuje ryzyko pożarów w całym kraju, za pośrednictwem National Weather Service AEMET. Poziom ryzyka określany jest jako „ekstremalny” na obszarach zaznaczonych kolorem czerwonym i „bardzo wysoki” na obszarach zaznaczonych na pomarańczowo.

(AEMET)

Oto zdjęcie na Wyspach Kanaryjskich, gdzie na La Palmie już płoną pożary:

(AEMET)

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 14:07

1689511005

„Nie zaleca się chodzenia do Koloseum”: włoski minister zdrowia wzywa społeczeństwo do dbania o upały

Włoski minister zdrowia Orazio Schillaci powiedział, że władze ściśle monitorują temperatury w Rzymie, wzywając społeczeństwo do dbania o siebie.

Powiedział: „Nie zaleca się chodzenia do Koloseum, gdy temperatura wynosi 43 stopnie Celsjusza, zwłaszcza osobom starszym”. Il Messaggero Ludzie powinni pozostać w domach podczas najgorętszej części dnia, między 11:00 a 18:00, podała w niedzielę gazeta.

Poza stolicą Włoch, ostrzeżenia sanitarne wydano z centralnej Florencji, Palermo na Sycylii i Bari na południowym wschodzie półwyspu.

Andy’ego Gregory’ego16 lipca 2023 13:36