Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości o koronawirusie na żywo: Boris Johnson mówi, że indyjski typ Covid jest „ rosnącym problemem ”

Boris Johnson powiedział, że wariant koronawirusa wykryty po raz pierwszy w Indiach powoduje „rosnące zaniepokojenie” Wielkiej Brytanii, wśród obaw, że może wpłynąć na jej wyjście z blokady.

Wypowiedź premiera została poprzedzona posiedzeniem Emergency Scientific Advisory Group (Sage), która omówi tę kwestię w czwartek.

Chociaż infekcje w Anglii są obecnie na najniższym poziomie od sierpnia, Johnson powiedział, że nowe warianty „stwarzają potencjalnie śmiertelne ryzyko” dla tego kraju.

Zapytany o ramy czasowe, w których należy złagodzić ograniczenia dotyczące blokowania, Paul Elliott, epidemiolog z Imperial College, powiedział: „To trudne pytanie, ponieważ mamy niski poziom rozpowszechnienia w społeczności oraz niski poziom hospitalizacji i śmiertelności , więc to dobrze.

„Ale myślę, że wzory w indyjskim wyglądzie budzą niepokój”.

Tymczasem Indie nadal cierpią z powodu druzgocącej drugiej fali wirusa, z 362727 nowymi przypadkami COVID-19 i 4120 zgonami zgłoszonymi w czwartek.

1620892677

Wiodące biuro podróży przerwało wyprzedaż wakacji letnich

Jedno z wiodących internetowych biur podróży – On the Beach – zaprzestało sprzedaży wakacji tego lata ze względu na wszystko, co nieznane.

Na swojej stronie internetowej oświadczyła: „Wiele innych biur podróży z przyjemnością przyjmie Twoje pieniądze, mimo że nie są jeszcze pewni, jakie mogą być dodatkowe koszty lub niedogodności.

„Zasadniczo jest wiele nieznanych dla nas, aby dokonywać nowych rezerwacji z przekonaniem, że będą realizowane, lub abyśmy mogli dowiedzieć się o potencjalnych niedogodnościach lub dodatkowych kosztach, jakie mogą napotkać klienci”.

Nasz reporter z podróży Simon Calder Raporty:

Rory Sullivan13 maja 2021 08:57

1620891588

Cleverley twierdzi, że podczas pandemii rząd „wyciągał wnioski”

Konserwatywny minister powiedział, że rząd podczas pandemii „wyciągał wnioski”.

„Rządy na całym świecie, w tym oczywiście nasz, często podejmują decyzje w oparciu o ograniczone informacje w sytuacji, która zmienia się i ewoluuje w niesamowitym tempie” – powiedział BBC Breakfast.

„Nikt nie udaje, że każda decyzja była doskonała, a nie jest to możliwe, kiedy podejmuje się decyzje na podstawie niepełnych informacji, tak jak my, jak wszystkie rządy.

„Wyciągnęliśmy wnioski, zarówno jako rząd, jak i społeczność naukowa, podczas walki z tą pandemią”.

Rory Sullivan13 maja 2021 08:39

1620890351

Indyjska alternatywa pojawi się w całej Wielkiej Brytanii, ostrzegają eksperci

Ekspert ostrzegł, że tak zwany wariant indyjskiego koronawirusa „dotrze wszędzie” w Wielkiej Brytanii.

Przemawiając w programie BBC Radio 4 Today, James Naismith z Uniwersytetu Oksfordzkiego powiedział: „Myślę, że powinniśmy postrzegać to jako problem ogólnokrajowy.

„Stanie się to wszędzie. Nadal się uczymy tej lekcji, ale wiemy, że tak będzie”.

Dodał, że lokalne ograniczenia nie zapobiegną jego rozprzestrzenianiu się. Kiedy próbowaliśmy wprowadzić różne ograniczenia lokalnie w różnych regionach, tak naprawdę nie miało to żadnego znaczenia. Więc nie sądzę, żeby myślenie o lokalnej strategii powstrzymywania naprawdę się powiodło ”.

Rory Sullivan13 maja 2021 08:19

1620889452

Indie ogłaszają nowe przypadki śmierci z powodu czarnego grzyba związanego z Covid

Podobno dziesięć osób w Indiach zmarło z powodu rzadkiej czarnej infekcji grzybiczej, prawdopodobnie związanej z koronawirusem.

Lekarze uważają, że infekcja – zwana zapaleniem błony śluzowej – może wystąpić u pacjentów z Covid-19 w wyniku nadużywania steroidów.

Dr Anshal Gupta, główny chirurg okulistyczny w Netram Eye Foundation w Delhi, powiedział:Niezależny.

Mój kolega Shweta Sharma Ma szczegóły:

Rory Sullivan13 maja 2021 08:04

1620888324

Johnson mówi, że indyjska alternatywa „budzi coraz większe zaniepokojenie”

Boris Johnson ostrzegł, że alternatywą jest „rosnący niepokój” Wielkiej Brytanii.

Rory Sullivan13 maja 2021 07:45

1620886285

Kampania szczepień zderza się z barierą w Indiach

Kampania szczepień w Indiach zwolniła, ponieważ kilka stanów zgłasza niedobory dawek.

Premier Narendra Modi zapowiedział, że szczepienia będą dostępne dla wszystkich dorosłych od 1 maja. Co najmniej dwa stany – Maharashtra i Karnataka – tymczasowo zawiesiły szczepienia osób w wieku 18-44 lata.

Stolica kraju, Delhi, również ostrzegła, że ​​będzie musiała wstrzymać kampanię szczepień, jeśli rząd centralny nie udostępni większej liczby dawek.

Od czwartku Indie zaszczepiły nieco ponad 2,8 procent swojej populacji.

Akshita Jain13 maja 2021 07:11

1620885275

Druga fala zrujnowała indyjskie krajobrazy

Eksperci twierdzą, że liczba przypadków Covid-19 rośnie codziennie na obszarach wiejskich Indii, gdzie system opieki zdrowotnej nie jest przygotowany do walki z wirusem.

Mając niewiele szpitali i niewielką liczbę testów, obszary wiejskie mają trudności z opanowaniem rozprzestrzeniania się choroby. Ponad połowa przypadków w tym tygodniu miała miejsce w zachodnim stanie Maharasztra na obszarach wiejskich.

W wiosce w Uttar Pradesh w kwietniu zginęło ponad 20 osób. Powiedział tam dziennikarz Indie dzisiaj Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy zgony są spowodowane przez Covid-19, ponieważ nikt nie został przetestowany. Dziennikarz powiedział, że ci ludzie mieli objawy wirusa Corona.

Akshita Jain13 maja 2021 06:54

1620883313

„ Zamknięcie na obszarach o wysokim wskaźniku infekcji ”

Szef Indyjskiej Agencji Zdrowia powiedział, że prowincje zgłaszające dużą liczbę infekcji powinny pozostać zamknięte przez co najmniej sześć do ośmiu tygodni, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Według analizy Reutera, trzy czwarte z 718 indyjskich prowincji ma obecnie tak zwany pozytywny wskaźnik testów wynoszący ponad 10 procent.

Akshita Jain13 maja 2021 06:21

1620881970

Wzywając kraje Unii Europejskiej do zaprzestania niepotrzebnych podróży z Indii

Kraje Unii Europejskiej zostały wezwane do tymczasowego wstrzymania wszelkich nieistotnych podróży z Indii, które ucierpiały w wyniku brutalnej drugiej fali Covid-19.

Komisja Europejska stwierdziła, że ​​jej propozycja pojawiła się po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała wariant B.1.617.2 wirusa Covid-19, który po raz pierwszy wykryto w Indiach, jako „zmienną budzącą obawy”.

„Ważne jest, aby ograniczyć kategorie podróżnych, którzy mogą podróżować z Indii z ważnych powodów, do ścisłego minimum i poddać tych, którzy nadal mogą podróżować z Indii, rygorystycznym testom i kwarantannie” – powiedziała w oświadczeniu.

Akshita Jain13 maja 2021 05:59

1620881307

Indie zgłosiły 362727 nowych przypadków, 4120 zgonów

W Indiach odnotowano 362 727 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin kończących się w czwartek rano, podczas gdy liczba zgonów wzrosła o 4120, zwiększając liczbę do 258317.

Całkowita liczba przypadków w Indiach wynosi obecnie 23,7 miliona.

Akshita Jain13 maja 2021 05:48