Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Żony armii zmuszają Ministerstwo Obrony do przekazania mieszkań

Żony armii zmuszają Ministerstwo Obrony do przekazania mieszkań

W styczniu szef komitetu wojskowego NATO ostrzegł przed wojną z Rosją w ciągu najbliższych 20 lat, a siły brytyjskie biorą obecnie udział w ćwiczeniach NATO, które stanowią największe rozmieszczenie sił lądowych w NATO od szczytu zimnej wojny w 1984 r.

„The Telegraph” dowiedział się także, że Ministerstwo Obrony nie otrzyma dodatkowych środków w przyszłomiesięcznym budżecie pomimo ostrzeżeń ze strony wojskowych o stanie sił zbrojnych.

Źródło rządowe podało, że głównym obszarem, który Ministerstwo Obrony dokona przeglądu, będą obawy dotyczące przydziału mieszkań na podstawie rangi, zauważając, że może to mieć wpływ na hierarchiczny charakter wojskowej struktury dowodzenia.

Źródło podało: „Naciskając pauzę, jesteśmy świadomi struktury armii oraz otaczających ją nacisków i napięć”. „Musimy upewnić się, że pracujemy nad elementami, z których ludzie nie są zadowoleni, abyśmy mogli znaleźć rozwiązania”.

Źródło podało, że dalsze badania zostaną przeprowadzone z funkcjonariuszami i ich rodzinami po przesłuchaniu zaledwie 69 osób na temat wpływu programu.

Inne części planów będą kontynuowane, w tym pomoc w przypadku przeniesienia personelu wojskowego do innej bazy oraz opłaty prawne dla osób kupujących dom po raz pierwszy – dodali.

Źródło podało: „Ci ludzie poświęcają się i zależy nam na tym, aby mieli miejsca do życia na dobrym poziomie – nie chcemy, aby ludzie czuli się tak nieszczęśliwi, że wyjeżdżają”.

Rzecznik Ministerstwa Obrony powiedział: „Jesteśmy zaangażowani w rozszerzenie tego uprawnienia na osoby pozostające w długotrwałych związkach oraz rodziców dzieci nierezydentów.

„Ale wysłuchaliśmy opinii i dlatego wstrzymaliśmy wdrażanie elementów polityki związanych z rodzinami korzystającymi z usług mieszkaniowych, w tym przejściem na przydział środków w oparciu o potrzeby i, w perspektywie krótkoterminowej, rozszerzenie świadczeń”.

READ  Co najmniej czterech zabitych w huraganach, które przetoczyły się przez środkowy zachód Stanów Zjednoczonych