Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Badenoch ściera się z Koensbergiem w sprawie Brexitu: „Przestań mi przeszkadzać”

Badenoch ściera się z Koensbergiem w sprawie Brexitu: „Przestań mi przeszkadzać”

Kimi Badenoch starł się z Laurą Kuensberg z BBC o zadziorną wymianę zdań na temat zalet bloku handlowego Indo-Pacyfiku i umów handlowych po Brexicie – iw pewnym momencie powiedział gospodarzowi: „Przestań mi przeszkadzać”.

Sekretarz handlu wysadził krytyków Brexitu podczas niedzielnej rundy wywiadów – twierdząc, że nie mieli racji, „śmiali się” z rządu i powinni „przestać mówić o Wielkiej Brytanii”.

Dzieje się tak, gdy Wielka Brytania formalnie zgodziła się zostać pierwszym krajem europejskim, który dołączy do dużego bloku handlowego Indo-Pacyfiku – który został okrzyknięty „niezwykle ważnym” pomimo prognoz, które wyceniały go na zaledwie 1,8 miliarda funtów rocznie.

Ale pani Badenoch przyznała, że ​​szanse Wielkiej Brytanii na zawarcie umowy o wolnym handlu z USA są „bardzo niskie” i powiedziała: „Nie możemy zmusić innych krajów do robienia rzeczy”.

pojawić się w Niedziela z Laurą Kuenssberggospodarz przypomniał jej o obietnicy zawartej w manifeście torysów, aby uzyskać porozumienie po brexicie z Amerykanami – i zapytał ministra, czy zwolennicy brexitu nie mylili się w swojej obietnicy „tonącej Wielkiej Brytanii”, która skorzystałaby na umowach handlowych.

Lady Badenoch odpowiedziała: „To wcale nie jest prawda… Ludzie śmiali się z nas, kiedy powiedzieliśmy, że dołączymy do CPTPP – bańka Westminster śmieje się z nas i nie wierzy, że to się może wydarzyć. Zrobiłem to”.

Laura, Laura – taka była umowa z byłym prezydentem [Donald Trump]. Nie można zmusić krajów do przystąpienia do umów o wolnym handlu”.

Pani Badenoch powiedziała, że ​​brzmiało to jak „obietnica, której nigdy nie dotrzymasz” i powiedziała: „Lauro — proszę, przestań mi przeszkadzać”.

READ  Pożary lasów w Portugalii powodują 29 obrażeń, z ostrzeżeniami o wysokich temperaturach | wiadomości ze świata

Minister Handlu podpisał w niedzielę w Nowej Zelandii Protokół o przystąpieniu do Wszechstronnego i Postępowego Partnerstwa Transpacyficznego (CPTPP).

Badenoch mówi, że szanse na śmierć Amerykanów są „niezwykle niskie”

(Zanne Trotter/Departament Biznesu i Handlu/P)

Zapytany, czy Brytyjczycy żałowaliby kogokolwiek z umowy – biorąc pod uwagę własną ocenę rządu, że może ona zwiększyć PKB o zaledwie 0,8 procent – ​​minister gabinetu powiedział BBC: „Tak, zrobiliby to, gdyby z niej skorzystali”.

Pani Badenoch powiedziała, że ​​członkostwo w CPTPP jest „tak dobre, jak sposób, w jaki go używamy” – sugerując, że wstrzymanie się może zmniejszyć szanse Wielkiej Brytanii na maksymalne wykorzystanie nowych możliwości handlowych.

Poinformowano o tym w Sky News Sophie Ridge w niedzielę Sfrustrowany Badenoch powiedział, że 1,8 miliarda funtów rocznie jest niczym w porównaniu z 5 miliardami funtów, które Manchester City wydaje na jego drużynę: „Zrobiłoby to ogromną różnicę”.

Przewodniczący torysów dodał: „Jeśli będziemy to wszystko opowiadać, to nie ma sensu, stanie się to totalną przepowiednią. Musimy przestać to robić, mówiąc w naszym własnym kraju. Żaden inny kraj tego nie robi”.

Wielka Brytania jest pierwszym nowym członkiem i pierwszym krajem europejskim, który dołączył do bloku – obejmującego Australię, Brunei, Kanadę, Chile, Japonię, Malezję, Meksyk, Nową Zelandię, Peru, Singapur i Wietnam – od czasu jego powstania w 2018 roku.

Oznacza to największą umowę handlową Wielkiej Brytanii od czasu opuszczenia Unii Europejskiej, obniżającą cła dla brytyjskich eksporterów do grupy krajów, które – po przystąpieniu Wielkiej Brytanii – miałyby łączny produkt krajowy brutto w wysokości 12 bilionów funtów, co stanowi 15 procent światowego PKB. , zdaniem urzędników.

Zapytana, czy Chiny powinny mieć możliwość przystąpienia do CPTPP, pani Badenoch powiedziała BBC: „To, co robi blic, polega na upewnieniu się, że tylko kraje, które spełniają wysokie standardy CPTPP, mogą przystąpić, więc to jest coś, co należy pomóc. ”

READ  Wiadomości na temat koronawirusa na żywo: indyjski `` wariant Covid '' wystarczający, aby opóźnić ponowne otwarcie Wielkiej Brytanii