Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Według doniesień wartość Sony spadła o 10 miliardów dolarów w związku z „rozczarowującymi” wynikami finansowymi PlayStation

Według doniesień wartość Sony spadła o 10 miliardów dolarów w związku z „rozczarowującymi” wynikami finansowymi PlayStation

Z nowego raportu wynika, że ​​w zeszłym tygodniu wartość Sony spadła o około 10 miliardów dolarów po poprawionych prognozach sprzedaży PS5.

Chociaż Sony wcześniej miało nadzieję, że w bieżącym roku finansowym kończącym się w marcu dostarczy rekordową liczbę 25 milionów konsol PlayStation, w zeszłym tygodniu w swoich najnowszych wynikach kwartalnych zysków stwierdziło, że obecnie spodziewa się, że przekroczy ten cel o cztery miliony sztuk.

Po raporcie o wynikach akcje Sony spadły aż o 8,4% i zamknęły się o 6,5%, częściowo ze względu na zrewidowane prognozy sprzedaży sprzętu PS5, ale także częściowo ze względu na spadek marży operacyjnej w segmencie gier Sony do 6% (w porównaniu do 9% w zeszłym roku) grudzień 2022 r. i 12-13% w latach wcześniejszych).

Teraz nowy raport W CNBCw którym serwis informacyjny przeprowadził obliczenia na podstawie danych FactSet, sugeruje, że od czasu oczekiwanej obniżki spadek cen akcji spowodował utratę wartości akcji Sony o około 10 miliardów dolarów.

Atul Goyal, analityk akcji Jefferies, powiedział CNBC, że perspektywy nowych dostaw nie są tak rozczarowujące, jak niski poziom marży operacyjnej.

Szef Sony twierdzi, że chce poprawić marże operacyjne w dziale gier, wypuszczając więcej gier na PS5 na PC.

Goyal wyjaśnił, że marże operacyjne w dziale gier Sony wahają się od czterech lat od 12 do 13%, a obecna marża wynosząca 6% jest „bardzo rozczarowująca” i „bliska najniższego poziomu od dekady”.

Goyal powiedział również, że marże Sony powinny były w tym okresie wzrosnąć, a nie spaść, ponieważ istniało „różne czynniki, które powinny były popchnąć marże do 20%”, takie jak wzrost sprzedaży gier cyfrowych oraz usługi Sony PS Plus. , co ma marżę około 50%.

„Ich przychody ze sprzedaży cyfrowej, treści dodatkowych i pobrań cyfrowych są najwyższe w historii, a mimo to ich marże zysku są najniższe od dekady” – powiedział Goyal. „To jest niedopuszczalne”.

READ  Książka kucharska Final Fantasy 14 ukaże się jeszcze w tym roku • Eurogamer.net

W zeszłym tygodniu podczas ostatniej rozmowy o wynikach kwartalnych firma Sony oświadczyła, że ​​spodziewa się „stopniowego spadku” sprzedaży sprzętu PlayStation 5 w następnym roku finansowym (od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r.) i potwierdziła, że ​​planuje wypuścić w tym czasie wszelkie „istniejące tytuły z głównych franczyz” jego rok podatkowy. Okres ten wynosi 12 miesięcy.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi po rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników dyrektor generalny Sony i prezes PlayStation Hiroki Totoki powiedział, że chce, aby firma była „agresywna”, jeśli chodzi o poprawę marży zysku działu gier, co jego zdaniem można częściowo osiągnąć poprzez większe skupienie się na zapewnianiu gry własne na PC.