Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W sytuacjach awaryjnych w Samsungu Galaxy S24 może brakować dwukierunkowej komunikacji satelitarnej

W sytuacjach awaryjnych w Samsungu Galaxy S24 może brakować dwukierunkowej komunikacji satelitarnej

W zeszłym roku krążyły pogłoski, że Samsung może wyposażyć Galaxy S23 w łączność satelitarną podobną do iPhone'a w sytuacjach awaryjnych. W serii Galaxy S23 brakuje jednak tej funkcji, a szef działu smartfonów Samsunga stwierdził, że ekosystem dwukierunkowych połączeń satelitarnych nie jest wystarczająco dojrzały.

Kilka plotek głosiło, że Samsung zaoferuje dwukierunkowe połączenia satelitarne z serią Galaxy S24, a zrzuty ekranu z One UI 6.1 wspominały o tej funkcji. Spodziewano się więc, że nadchodzący flagowy telefon firmy na pewno będzie wyposażony w łączność satelitarną. Wygląda jednak na to, że południowokoreańska firma ponownie pominie tę funkcję.

W sytuacjach awaryjnych w Galaxy S24 może brakować dwukierunkowej komunikacji satelitarnej

nowy Raport z ETNews Samsung twierdzi, że Samsung testuje Galaxy S24 u trzech operatorów w Korei Południowej – KT, LG Uplus i SK Telecom – na dwa tygodnie przed oficjalnym ogłoszeniem. Operatorzy testują, czy Galaxy S24 Ultra działa tak, jak powinien w ich sieciach komórkowych. Samsung dostarczył im Galaxy S24 Ultra zapakowany w formie lunchboxa, by nie zdradzać jego wyglądu, co jest standardową praktyką wśród producentów smartfonów przed premierą. Wygląda na to, że w telefonie nie ma wzmianki o łączności satelitarnej, co może oznaczać, że Samsung mógł z nieznanych powodów pominąć tę opcję.

Funkcja ta miała być wykorzystywana w sytuacjach awaryjnych oraz w sytuacjach, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. Pasmo częstotliwości pasma L służy do wysyłania powiadomienia ratunkowego, które następnie jest zwykle wysyłane do lokalnego zespołu reagowania kryzysowego (jeśli jest dostępny). Ta funkcja pojawiła się po raz pierwszy w iPhone’ie 14 wprowadzonym na rynek w zeszłym roku. Huawei wprowadził podobną funkcję w niektórych swoich flagowych telefonach, ale żadna inna marka Androida nie korzystała z tej funkcji w swoich flagowych telefonach. Najwyraźniej Samsung uważa, że ​​z tą funkcją nie ma co się spieszyć.

READ  Czas rzucić w ręce: zegarek AAA otrzymuje pięć nowych zegarków z DLC

Podczas gdy Apple wykorzystuje architekturę jednokierunkową do wysyłania sygnałów o niebezpieczeństwie do odpowiednich władz, Samsung pracuje nad architekturą dwukierunkową, w ramach której użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości, gdy utkną bez mobilnej sieci komórkowej. Znawca branży twierdzi, że dwukierunkowe połączenie satelitarne Samsunga zostanie wykorzystane w serii Galaxy S25, która ma być niesamowitym telefonem. Samsung opracował własną funkcję dwukierunkowych połączeń satelitarnych i prawdopodobnie będzie dostępna w Exynos 2400, ale może nie być używana w Galaxy S24.