Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gracz Baldur's Gate 3 przypadkowo zabija Śmierć

Gracz Baldur's Gate 3 przypadkowo zabija Śmierć

Noela Corbetta

Jeden z graczy zszokował społeczność Baldur's Gate 3, robiąc coś, co powinno być niemożliwe: zabijając Withersa.

Jedną z najważniejszych postaci w Baldur's Gate 3 jest Withers.

Tajemniczy i potężny szkielet jest wielką pomocą w Twojej podróży, pozwalając szanować swoją postać, rekrutować najemców i wskrzeszać zmarłych towarzyszy. Od aktualizacji 5 zorganizował także imprezę epilogową, pozwalającą graczom na ostateczne spotkanie z towarzyszami.

Jednym z ważnych faktów dotyczących Withersa, który odróżnia go od innych NPC-ów, jest to, że nie można go zabić. Bazując na wiedzy, którą możesz odkryć na jego temat podczas gry, istnieje dobry powód, dla którego jest on niezniszczalny. Jednak jednemu z graczy Baldur's Gate 3 właśnie się to udało.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Uwaga, w dalszej części pojawią się spoilery na temat prawdziwej tożsamości Withersa.

Gracz Baldur's Gate 3 przypadkowo zabija Withersa za pomocą Gale'a

Jako użytkownik reddita Kapil udostępniłRzeczywiście możliwe jest zabicie Withersa, chociaż powinno to być niemożliwe.

Gracz odkrył to po użyciu „Wyssania zdolności” ogromnej mocy, aby zmniejszyć swoją Inteligencję. Zmniejszenie jakichkolwiek statystyk do zera powoduje u celu stan Atrofii, skutkujący natychmiastową śmiercią.

Podpisanie ww dexerto Za darmo i zyskaj:

Mniej reklam|Tryb ciemny|Gry, telewizja, filmy i programy technologiczne

Po długim odpoczynku Withers staje się łupem, co powoduje, że gracz mówi: „Myślę, że nie wróci”.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Dla tych, którzy nie wiedzą, Withers to tak naprawdę Jergal, pan końca wszystkiego i dawny bóg śmierci. To wyjaśnia, dlaczego jego moc w magii zmartwychwstania przewyższa nawet potężnych duchownych.

Mając to na uwadze, fakt, że graczowi udało się go zabić, jest dość szokujący i prawdopodobnie stanowi przeoczenie. W końcu Larian prawdopodobnie nie spodziewał się, że ktokolwiek faktycznie użyje Wyssania Umiejętności, aby doprowadzić Withersa do śmierci.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Biorąc pod uwagę rolę Withersa w historii i zakończeniu Baldur's Gate 3, jego śmierć może mieć poważne – być może przełomowe – konsekwencje.

Na szczęście dla ciekawskich gracz zdecydował się nie wczytywać ponownie starego zapisu i zamiast tego zobaczyć, jak gra będzie grać bez nich, więc mam nadzieję, że podzielą się z nami aktualizacjami na temat tego, jak przebiegnie reszta gry bez Weathers.

Jeśli Ci się to spodobało, koniecznie zapoznaj się z resztą naszych relacji z Baldur's Gate 3, w tym najnowszymi wiadomościami, poradnikami i nie tylko.

Artykuł kontynuowany po reklamie