Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Baku trwa 8. Festiwal Filmów Polskich o Wiśle

W Baku trwa 8. Festiwal Filmów Polskich o Wiśle

Festiwal Filmów Polskich, który odbędzie się już po raz ósmy w ramach współpracy Związku Autorów Zdjęć Filmowych Azerbejdżanu (ACU) i Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”, trwa. Wiadomości z Azerbejdżanu Raporty.

Filmy będzie można oglądać w CinemaPlus Azerbejdżan do 31 października.

W ramach rozpoczętego 10 października festiwalu azerbejdżańscy widzowie obejrzeli już filmy „Niebezpieczni panowie” Macieja Kawalskiego, „IA” Jerzego Skolimowskiego, „Chrzest” Jakuba Skousina i inne produkcje ekranowe.

Ostatnim filmem, który w tym roku zostanie zaprezentowany azerbejdżańskiej publiczności w ramach „Wisły”, będzie „25 lat niewinności” reżysera Jana Golubka. Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami opowiada przejmującą historię Tomáša Komindy, który niewinnie spędził prawie 20 lat w więzieniu.

W ramach festiwalu w CinemaPlus Azerbejdżan zostanie wyświetlonych 6 polskich filmów.

„Wizyta w Baku jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ będziemy mogli podzielić się z azerbejdżańską publicznością wyjątkową selekcją polskich filmów. Nie mogliśmy się doczekać spotkania z mieszkańcami Baku i poznania świata polskiego kina” – powiedział festiwal koordynatorka i kierownik projektu Jana Nika. Polskie Kino Razem Festiwal Filmowy „Wisła” to największy festiwal polskiego kina, odbywający się w kilkudziesięciu miastach na całym świecie.

Głównym celem festiwalu jest tworzenie i promowanie dialogu międzykulturowego oraz promowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy twórcami filmowymi i aktorami. Naszym celem jest zapoznanie lokalnej publiczności ze współczesnym kinem polskim, a także popularyzacja polskiego kina wśród przedstawicieli zagranicznej branży filmowej. Wyrażamy naszą wdzięczność Związkowi Operatorów Azerbejdżanu za wsparcie nas w tych pracach i mamy nadzieję na współpracę w nadchodzących latach.

Śledź nas na Twitterze @AzerNewsAz

READ  Słoń: Kamil Krawicki posuwa się naprzód ze swoją produkcją filmową w polskiej „Strefie Wolnej od Gejów i Transseksualistów”