Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Vault Festival 2023: Nasz wybór najlepszych koncertów do zarezerwowania

a

Po dwuletniej przerwie Vault Festival powraca z 500 występami w ciągu najbliższych dwóch miesięcy w miejscach rozsianych po Waterloo. Oto 12 seriali, które musisz zobaczyć.

Widzowie biorą udział w improwizowanym interaktywnym spektaklu o grupie przyjaciół, którzy próbują wrócić do cywilizacji i przetrwać w dziczy po katastrofie lotniczej. W tym horrorze zespołu teatralnego Chronic Insanity decyzje publiczności wpływają na fabułę, a także na liczbę postaci, które przeżyją mękę.

Od 24 do 28 stycznia

Fotografia Ashleya Jarretta

Musical o żonach Henryka VIII stał się światowym fenomenem dzięki Six po tym, jak wystartował na festiwalu. Dlaczego więc nie spędzić godziny stojąc z córką Henry’ego, Mary Tudor? Olivia Miller bierze mikrofon, gdy nastoletnia królowa powraca z martwych, by zrehabilitować swój rzekomy „krwawy” wizerunek. To złowrogi odcinek specjalny, który dotyczy całego dramatu „Króla”, od rozwiedzionych rodziców po religijne oczyszczenie. Spektakl grał także w Edynburgu poprzedniego lata.

Od 24 do 29 stycznia

Polski aktor, scenarzysta i producent Remi Raczuba, który pracował z Dreamthinkspeak i Katie Mitchell, zagrał swoją jednoosobową sztukę Intruder/Intruz w Edinburgh Fringe zeszłego lata, występując zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Następnie przywiózł sztukę, którą Szkot określił jako „skomplikowaną i niepokojącą”, do Londynu i Warszawy. Opowiada o Polaku, który przyjeżdża do Szkocji, by spełnić swoje marzenia o zostaniu aktorem, gdzie spotykają go szokujące wydarzenia.

Od 28 do 29 stycznia

Cierpliwa Diana

Intrygującym przedstawieniem „Jądro ciemności Josepha Conrada spotyka fabrykę czekolady Charliego i Roalda Dahla” baletnica domaga się dalszych badań. Akcja tej wciągającej produkcji rozgrywa się w kraju „daleko, daleko, nie za daleko”, gdzie brytyjska dyplomatka zostaje aresztowana przez Agencję Wywiadu, oskarżając ją o spisek mający na celu obalenie rządu. Jest to program, który eksploruje demokrację, umieszczając kontynent afrykański w centrum debaty. Premiera odbyła się w Nowym Jorku w 2019 roku w Theaterlab NYC.

READ  Mecz testowy pomiędzy Wielką Brytanią a Polską został przełożony

Od 31 stycznia do 5 lutego

Jest to gra z technologią deepfake, która pozwala manipulować obrazami, aby każdy mógł udawać kogoś innego – przerażająco szczupła perspektywa. Sockpuppet śledzi życie trzech uczniów, którzy badają drażliwe podbrzusze Internetu z dołów swoich uczniów. Wykorzystując pracę kamery na żywo, projekcję wideo i głębokie podróbki w czasie rzeczywistym, jest to program, który może zadać pytanie — więc twoja twarz czy twoja?

Od 1 do 2 lutego

Amy Beth Hayes, która występowała w serialach telewizyjnych Bridgerton i Mr Selfridge, a także w Jeruzalem na scenie, debiutuje jako scenarzystka i reżyserka filmem Cracked, którego akcja toczy się w Topps Tiles off a road. Niepokojący i niepokojący, ze złożonym charakterem u podstaw, który nie tylko wie wszystko o korcie, ten serial przedstawia bohaterkę na miarę naszych czasów.

Od 7 do 10 lutego

Bjorna Bauera

To nowa sztuka Toma Powella, zdobywcy nagrody Papatango za nowe pisanie w 2021 roku, która pracowała w BBC Studios Writer’s Academy i pracowała nad Holby City i EastEnders. Wynurzanie opowiada o Lucu, terapeucie NHS, który prawie tonie, a kiedy wychodzi na powierzchnię, cały jej świat całkowicie się zmienia. Ten duet wykorzystuje technologię czujnika ruchu z reagującym na ruch projektem wideo i kompozycją, aby stworzyć „współczesny świat widziany przez lustro”.

Od 14 do 19 lutego br

Premiera kierowanego przez osoby niepełnosprawne teatru FlawBored wywołała w tym roku ogromne poruszenie na festiwalu. Ta czarna komedia o monetyzacji polityki tożsamości opowiada o niewidomym menedżerze talentów Timie, który próbuje uczynić niepełnosprawność kolejną cechą kulturową… i myśli, że trafił w dziesiątkę z niewidomym influencerem Rossem. To zdobyło nagrodę LET Greenwich Theatre Award 2022.

Od 21 do 26 lutego

Po dwóch wyprzedażach na Edinburgh Fringe, In Pursuet, napisany przez Eleanor Higgins iz udziałem Eleanor Higgins, pojawi się po raz pierwszy na Vault Festival. Kobieta jest w gabinecie swojego terapeuty i zostaje tam wysłana, aby poradzić sobie z problemem alkoholowym. Ale czuje, że nie potrzebuje pomocy, a tak naprawdę chce Sue Perkins. Są sobie przeznaczeni, a ona wyrusza w pogoń za miłością. Higgins została opisana jako „doskonała” w tym jednoosobowym programie o uzależnieniu i obsesji.

READ  Reżyser „Artysta” Michel Hazanavicius przedstawia pierwszy film animowany w Annecy

Od 25 lutego do 5 marca

Zapowiadany jako „STICKY, SEXY and eXXXtra HOT”, jedyny brytyjski queerowy zespół kabaretowy The Bitten Peach bierze udział w nowym miejscu festiwalu – Flair Ground – na pikantny show. W zeszłym roku zespół, który składa się z ponad 70 artystów, wystąpił na Glastonbury i był tematem krótkiego filmu dokumentalnego Netflix: Peach Paradise: Redefining Asian Drag, który można znaleźć na YouTube. Założona w 2019 roku firma The Bitten Peach rośnie w siłę.

Od 25 do 26 lutego

Oto komedia o badmintonie, o której nie wiedziałeś, że jej potrzebujesz. Zaczęło się jako praca w toku w Omnibus Theatre w Clapham, a teraz, trzy lata później, jest tutaj, na Vault Festival. ustalono na koniec 19y Century, ta hałaśliwa komedia Incognito Theatre Company opowiada o pięcioosobowej drużynie badmintona wysłanej, by pokonać tajemniczego potwora terroryzującego angielską wieś.

Od 7 do 12 marca

W Good Grief wielokrotnie nagradzany Ugly Bucket odnosi się do śmierci przyjaciela za pomocą „kinetycznej burzy oburzających błaznów, osobistych zeznań i oszałamiająco technicznej ścieżki dźwiękowej”. Spektakl, który zdobył nagrodę Untapped Award i był wyświetlany przy pełnych salach na Edinburgh Fringe, rozpoczął się od prawdziwego doświadczenia, kiedy mentor śmiertelnie chorych założycieli firmy teatralnej poprosił ich o wystawienie 10-minutowego przedstawienia na jego pamiątkę. Wkrótce zdają sobie sprawę, że mają aż nadto materiału na pełne przedstawienie o żalu i wspomnieniach, które po sobie pozostawili.

14-18 marca