Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saussure anuluje plany oglądania Netflixa, jedzenia Pringles i udaje się na granicę ukraińską, aby pomóc uchodźcom

Saussure anuluje plany oglądania Netflixa, jedzenia Pringles i udaje się na granicę ukraińską, aby pomóc uchodźcom

Scouser odwołał swoje cotygodniowe plany „oglądania Netflixa i jedzenia Pringlesa”, a zamiast tego udał się do granicy z Ukrainą, aby pomóc uchodźcom uciekającym przed wojną.

Paul Stratton zarezerwował tygodniowy urlop i planował od jakiegoś czasu, ale po zobaczeniu desperacji uciekinierów przed rosyjską inwazją, zmienił dramatycznie plany.

Paul, który pracuje dla Liverpool Council, odbył 1300-milową podróż do Przemmel w Polsce, aby pomóc tym, którzy przyjeżdżają z Ukrainy bez niczego.

Czytaj więcej:Kuzynka walcząca na froncie w Kijowie, babcia ukrywająca się pod ziemią i rodzina rozdarta wojną

Były policjant, obecnie śledczy w budynku Cunard, wolontariusze w Polsce wraz z bratem.

Para zostanie do niedzieli i zrobi wszystko, aby pomóc, z pomocą polskich rozmówek i sieci byłych kolegów z policji i wojska.

Niedawno spotkali się z burmistrzem Przemmel i zapytali, co mogą zrobić, i powiedziano im, żeby kupić czekoladki dla dzieci, bo to „jedyna rzecz, która sprawia, że ​​się uśmiechają”.

Więc bracia opróżnili lokalny supermarket, kupili tabliczki czekolady za 160 funtów, które zniknęły w ciągu dwóch minut.

Paul powiedział: „Ludzie desperacko chcą coś dla swoich dzieci. Dzieci były bardzo uprzejme, dziękując. Nie było dla nich jasne, co się stało”.

Podczas gdy wiele osób pomaga, potrzebne jest większe wsparcie dla liczby osób przyjeżdżających z Ukrainy.

Uchodźcy wjeżdżający do Polski z Ukrainy

Recepcja w Przemyślu – pospiesznie założona w pobliskim centrum handlowym – może obsłużyć zaledwie 4000 osób dziennie.

„Daliśmy im cztery dodatkowe laptopy i podwoiliśmy to, od czego musieli zacząć” — powiedział Paul — „I naprawdę staramy się zapewnić im szybsze łącze szerokopasmowe.

„Lokalni harcerze, którzy są dobrzy w posługiwaniu się komputerami, pomagają rejestrować ludzi, choć jest to trudne, bo nie mówią po ukraińsku”.

READ  Czy M wrócił? Night Shyamalan pisze scenariusz do tego wszystkiego? - GeekTyrant

Dodał: „Tu nie ma wystarczającej kadry. Nie ma Czerwonego Krzyża ani samorządu. Polacy są wspaniali, poza bohaterami – dają przykład światu, pokazując człowieczeństwo. Ulice miasta są puste, bo wszyscy jest wolontariatem. Ale pilnie potrzebujemy więcej kierowców i tłumaczy. – I pieniędzy.”

Na dworcu miejskim tłoczą się dzieci, czekające na podłodze. Za zimno, żeby wyjść i pobawić się, temperatura spada do minus 2.

Paul dodał: „Zacząłem od współczucia, ale teraz przerodziło się to w gniew. Chcę zabrać ich wszystkich do domu, aby byli bezpieczni”.

Dyrektor naczelny Rady Miasta Liverpool, Tony Reeves, powiedział: „Myślę, że to niesamowite, co Paul zrobił, aby pomóc w tej sytuacji, naprawdę zasługuje na pochwałę za swoją bezinteresowność, życzliwość i współczucie. Jest fantastycznym przykładem służby publicznej i wszyscy powinniśmy bądź z niego dumny.”

Paul planuje wrócić do Polski na wolontariat na kolejny tydzień, jeszcze w tym miesiącu.