entertainment

Polski muzyk przygotowuje się do wykonania swoich organów „Old Kirk” w Kirkcaldy

Christian (znany jako Krys) gra w południe w strunach organowych Old Kirk „Celebration of Live Music”.

Będzie grał przez godzinę, a następnie lekki lunch.

Jego program muzyczny obejmuje Bacha, Pachelbela, Schuberta i Purcella. Wejście odbywa się poprzez darowiznę, przy czym wymagana jest minimalna darowizna w wysokości 5 GBP.

Udział Do naszego codziennego biuletynu

wiadomości Przebij się przez hałas

Polski muzyk Christian Sokołowski wystąpi w Old Kirk w sobotę (16 października) w południe w ramach cyklu koncertów organowych „Celebrating Live Music”.

„Seria 775th Anniversary Party w sezonie 2019/20 była tak popularna, że ​​przedłużyliśmy ją do grudnia 2020 r. – tylko po to, by zatrzymać się, niedokończona, zamykając się w połowie”, powiedziała Rosemary Potter, przewodnicząca Old Kirk Trust.

“Więc rozpoczynamy teraz ponownie koncerty w serii ‘Celebrating Live Music’!”

Krys, który wcześniej występował w Starym Kirku, teraz pracuje jako opiekun w mieszkaniu.

Urodzony w Polsce, studiował w tamtejszym konserwatorium i szczególnie interesuje się antycznymi organami i harfą.

Rosemary kontynuowała: „Może grać na obu i, jako część naszego projektu renowacji wieży, wykorzysta swoją wiedzę, aby przywrócić i naprawić dwa klawesyny Starego Kirka.

„Mam nadzieję, że zaangażuje kilku młodych muzyków ochotników do pomocy, aw zamian nauczy ich grać na tym instrumencie podczas przyszłego koncertu w Kirk”.

Każda młoda osoba zainteresowana dodatkowymi informacjami na temat wolontariatu powinna skontaktować się ze Starym Kirkiem, aby uzyskać więcej informacji – 07847 324084.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Klub gimnastyczny Kirkcaldy rozbity przez wandali i zbierający medale w zamian za rywalizację …

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu na naszej bezpłatnej stronie. Liczymy na Wasze wsparcie bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ zmiana nawyków konsumenckich wywołana przez koronawirusa dotyka naszych reklamodawców.

Rozważ zakup prenumeraty naszej drukowanej gazety, aby pomóc w finansowaniu naszego rzetelnego i sprawdzającego fakty dziennikarstwa.

https://www.localsubsplus.co.uk/nord/dm/FFP/V

READ  Netflix wydaje 3 gry w wybranych krajach europejskich

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment