Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina dołącza do wspólnej kandydatury Hiszpanii i Portugalii o organizację Mistrzostw Świata FIFA 2030

Ukraina dołącza do wspólnej kandydatury Hiszpanii i Portugalii o organizację Mistrzostw Świata FIFA 2030

Ukraina dołączyła Hiszpania A Portugalia Wspólny wysiłek organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej 2030 po tym, jak prezydent walczącego kraju Wołodymyr Zełenski zgodził się zapłacić. Wiadomość po raz pierwszy pojawiła się we wtorek i została potwierdzona w środowe popołudnie, kiedy Ukraina dołączyła do jednej z grup turniejowych, jeśli oferta się powiedzie.

Ukraina była wcześniej pod inwazją Rosja Od końca lutego jest teraz częścią wspólnego wysiłku hiszpańskiego i portugalskiego, który powstał dwa lata temu. W tej chwili reprezentacja Ukrainy gra u siebie w kraju Polska Krajowa liga pozostaje za zamkniętymi drzwiami po udanym wznowieniu w sierpniu.

To posunięcie sprawia, że ​​sytuacja przez osiem lat nie stanowi większego zagrożenia dla bezpieczeństwa niż obecnie, a Ukraina ma również doświadczenie w organizacji dużego międzynarodowego turnieju po wspólnych wysiłkach z Polską na Mistrzostwach Europy UEFA 2012.

Ta oferta będzie z regionu UEFA w zamian za wspólną ofertę EgiptGrecja i Królestwo Arabia Saudyjska Jak również wysiłek Ameryki Południowej przez UrugwajA ArgentynaParagwaj i Chile.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin wcześniej wyrażał zaufanie do sukcesu kandydatury Hiszpanii i Portugalii.

Dodanie Ukrainy do proponowanego wydarzenia 2030 sprawia, że ​​show jest bardziej widoczne ze względu na: Strumień kontekst polityczny.

READ  Współzałożycielka AFC, Ann Arbor, zapewnia ponad 70 000 dolarów dla ukraińskich uchodźców