Andy Murray z San Diego Open jako Cameron Norrie wygrywa All Brits z Danem Evansem | wiadomości tenisowe

Andy Murray poniósł kolegiacką porażkę z Norwegiem Casperem Ruddem na San Diego Open, podczas gdy Cameron Norrie wygrał całkowicie brytyjską rozgrywkę z Danem Evansem i awansował na spotkanie z Denisem Shapovalovem.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 07:11

Andy Murray poniósł porażkę w setach z Norwegiem Casperem Ruudem w drugiej rundzie San Diego Open.

Andy Murray został wyeliminowany z San Diego Open, a Cameron Norrie prowadził w brytyjskim starciu z Danem Evansem.

Były numer 1 na świecie, który zdobył w turnieju dziką kartę, kontynuując swój niedawny powrót po operacji biodra i innych kontuzjach, przegrał z drugim rozstawionym Casperem Ruddem 7-5, 6-4 w ciągu 1 godziny 49 minut.

Murray, który obecnie zajmuje 109. miejsce, przeszedł przez pierwszą rundę, pokonując szczęśliwego przegranego Dennisa Kudla ze Stanów Zjednoczonych w równych setach.

Norweg, który w tym roku wygrał cztery mistrzostwa na kortach ziemnych w Europie, pochwalił później Murraya za jego powrót, mówiąc, że grał w ich meczu „na wysokim poziomie”.

„Po drugiej stronie siatki był legendą gry przez ostatnią dekadę, nawet to, co robił teraz w zeszłym roku, walcząc o powrót z bardzo poważnej kontuzji, było dla mnie inspiracją” powiedział w swoim przesłuchaniu sądowym, wyemitowany w dniu Telewizja tenisowa ATP.

„Przez ostatnie 10 czy 15 lat był inspiracją do oglądania w telewizji, sposobu w jaki walczy i zawsze znajduje sposób, by nigdy się nie poddawać.

„Sposób, w jaki grał, był świetny. To były dla niego dwa niefortunne lata, ale wspaniale jest go znowu widzieć i myślę, że dzisiaj grał na wysokim poziomie”.

Tymczasem Murray, który w zeszłym tygodniu dotarł do ćwierćfinału Moselle Open w Metz, otrzymał duży bilet na przyszłotygodniowy BNP Paribas Open w Indian Wells.

Cameron Norrie wygrał w brytyjskim pojedynku z Danem Evans

Nouri wyszedł z tyłu w pierwszym secie, by pogrążyć swojego rodaka Evansa w spotkaniu w San Diego.

Nouri wygrał walkę o najlepszego zawodnika Wielkiej Brytanii na drugim miejscu 7-6 (7-3) 6-3 po odrobieniu straty z 5-2 i obronie dwóch punktów w meczu otwarcia.

I utrzymała dobry rekord Nouriego przeciwko ósmym rozstawionym Evansowi, wygrywając również swoje jedyne poprzednie spotkanie w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open.

Kanadyjczyk Denis Shapovalov zakwalifikował się do ćwierćfinału z Nouri po tym, jak odpadł z Amerykanina Taylora Fritza 7:6 (7), 6:2.

Rosyjski numer 24 Aslan Karatsev sprawił nieznaczną niespodziankę, pokonując piątego w rankingu Huberta Hurkacza 5-7, 6-4, 6-2, a teraz zmierzy się z bułgarskim 29. rozstawionym Grigorem Dimitrovem, który pokonał szczęśliwego przegranego Augusta Holmgrena z Danii 6- 1. Rozstawiony z dziewiątym Włochem Lorenzo Sone pokonał Amerykanina Sebastiana Kordę 6:4, 6:3.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania teraz pod adresem – iPhone i iPad I Android