Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubisoft XDefiant nie uzyskuje certyfikatów PlayStation i Xbox

Ubisoft XDefiant nie uzyskuje certyfikatów PlayStation i Xbox

Premiera nadchodzącej darmowej strzelanki XDefiant została opóźniona, ponieważ udostępniony przez firmę Ubisoft tytuł nie uzyskał certyfikatu na platformy PlayStation i Xbox. Gra miała zostać wydana pod koniec ubiegłego miesiąca, ale po tym niepowodzeniu nowa data premiery zależy od tego, czy posiadacze platform, Sony i Microsoft, dadzą jej przepustkę w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeśli tak się stanie, premiera może nastąpić pod koniec września. Jeśli do naprawienia utrzymujących się problemów potrzebna będzie jednodniowa aktualizacja, XDefiant zostanie wydany na początku października.

W zaskakująco otwartym miejscu Post na blogu W imieniu społeczności producent wykonawczy Mark Rubin udostępnia więcej szczegółów na temat procesu zgłaszania filmów przed premierą. Ujawnia, że ​​proces aplikowania na posiadaczy platform nie jest zależny od jakości gry; Chodzi raczej o szukanie „błędów w zakresie zgodności”. Są to wady związane z interakcją tytułu z każdą konsolą – podane przykłady obejmują prawidłowe śledzenie trofeów i to, czy listy znajomych są aktualizowane prawidłowymi informacjami. Problemy te są całkowicie odrębne od problemów, z którymi borykają się konsumenci po wydaniu, takich jak usterki lub niska liczba klatek na sekundę. W związku z tym brak certyfikatu nie odzwierciedla ogólnej jakości XDefiant.

Chociaż programiści nie są w stanie udostępnić pełnych szczegółów ze względu na obowiązujące umowy o zachowaniu poufności, niektórzy je ujawnili Zresetuj epokę Jak często zdarza się, że większość gier nie zapewnia pierwszego certyfikatu. O tej porażce słyszymy publicznie tylko dlatego, że zespół XDefiant zdecydował się być bardzo otwarty wobec swojej społeczności. Twórcy gier mówili o bardzo specyficznych wymaganiach certyfikacyjnych, które mogą uniemożliwić uruchomienie gry, takich jak ikony przycisków kontrolera muszą mieć dokładnie odpowiedni kształt i kolor. Może to być tak proste, jak brak ekranu ostrzegawczego przed uruchomieniem menu głównego gry lub brak powiadomienia o zapisie.

READ  Zła wiadomość: iOS 17 może sprawić, że Twój iPhone będzie martwy

Ponieważ Ubisoft przygotowuje się do zaoferowania kolejnego certyfikatu, ma nadzieję, że XDefiant zostanie wydany tak szybko, jak to możliwe. „Wiem, że dotarcie do tego punktu było długą podróżą i chcę podziękować wszystkim, którzy dołączyli do nas po drodze” – powiedział Mark Rubin. „Naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli transmitować na żywo i dzielić się ze wszystkimi naszą pasją i miłością do XDefiant”.