Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ubisoft wyciąga stworzone przez fanów 5 poziomów GoldenEye Far Cry po roszczeniu o prawa autorskie • Eurogamer.net

Ubisoft wyciąga stworzone przez fanów 5 poziomów GoldenEye Far Cry po roszczeniu o prawa autorskie • Eurogamer.net

Oczekiwaliśmy ciebie.

Ubisoft wyciągnął poziomy GoldenEye przesłane przez fana Far Cry 5 po skardze o naruszenie praw autorskich.

youtube Crowleywood Spędził dwa i pół roku odtwarzając pierwszoosobową strzelankę Rare N64 w edytorze poziomów wprowadzonym w Far Cry 5, ale w tym tygodniu Ubisoft usunął poziomy z trybu arcade w związku z roszczeniem dotyczącym naruszenia praw autorskich wystosowanym przez MGM.

Wszystkie 18 poziomów kampanii GoldenEye zostało zremasterowanych i udostępnionych do gry przez każdego w trybie zręcznościowym Far Cry 5, nawet z dodatkowym dziwnym jajkiem wielkanocnym. Możesz sprawdzić poziom przebudowy zapory na poniższym filmie:

w komunikatKrollywood powiedział, że Ubisoft skontaktował się z MGM, studiem odpowiedzialnym za Jamesa Bonda. Powiedzieli „To naprawdę smutne…”.

W oświadczeniu wydanym do KotakuUbisoft potwierdził, że usunął mapy z Far Cry 5 z powodu roszczeń praw autorskich od posiadacza praw, ale nie wspomniał o MGM. „Szanujemy prawa własności intelektualnej innych osób i oczekujemy od naszych użytkowników tego samego” – powiedział Ubisoft. „Obecnie chodzi o twórcę mapy i posiadacza praw i w tej chwili nie mamy nic więcej do udostępnienia”.

Jak zauważa Kotaku, ta procedura wydaje się trudna, biorąc pod uwagę, że Krollywood używał wbudowanego edytora poziomów w Far Cry 5 do przerobienia GoldenEye i nie próbował sprzedawać swoich dzieł.

Wiadomości Eurogamer Obsada: Kto wygrał E3 2021?

MGM ma kształt, jeśli chodzi o wydawanie rozkazów usunięcia Jamesa Bonda. W zeszłym roku twórca Ambitny projekt przeróbki całej kampanii N64 GoldenEye 007 w Unreal Engine 4 Powiedział, że „właściciel własności intelektualnej (MGM/Danjaq) został poproszony o zatrzymanie rozwoju”.

w lutym, Wyciekły online remaster GoldenEye 007 XBLA anulowany. W 2007 roku firma Rare, należąca do Microsoftu, opracowała klasyczny mod N64 HD, który ma zostać wydany na XBLA, ale spory dotyczące praw autorskich doprowadziły do ​​zamknięcia projektu.

READ  W tym domu w Croydon urodził się zdobywca Oscara, reżyser… zgadniecie kto?

Czy Microsoft kiedykolwiek podejmie misję Rare, aby przenieść swój GoldenEye Remaster na Ziemię? Wydaje się to mało prawdopodobne. „Prawa GoldenEye są tak trudne, że przyglądaliśmy się im kilka razy” – napisał na Twitterze szef Xbox, Phil Spencer w 2015 roku. „Tak wiele różnych grup, z którymi można pracować, zawsze się poddaliśmy”.

w tym samym czasie, Twórca Hitmana, IO Interactive, ujawnił, że tworzy kolejną grę o Jamesie Bondzie, o kryptonimie Projekt 007.

Jeśli chodzi o Krollywood, w ostatni reddit Powiedzieli, że wznowią wszystkie poziomy tak szybko, jak to możliwe, „tylko z drobnymi zmianami nazwy”.