Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google zaczyna ostrzegać użytkowników, jeśli wyniki wyszukiwania są słabe | Google

Google zaczęło ostrzegać użytkowników, gdy szukają tematu, który prawdopodobnie przyniesie słabe wyniki, w ramach działań mających na celu rozwiązanie problemu „pustych danych” w wyszukiwarkach.

Nowe ostrzeżenie zostało już wykryte René Dersta, naukowiec, który bada dezinformację na Uniwersytecie Stanforda. Google ostrzeże teraz użytkowników: „Wyniki te wydają się szybko zmieniać”. „Jeśli ten temat jest nowy, czasami może minąć trochę czasu, zanim wyniki zostaną dodane przez wiarygodne źródła”.

„Po raz pierwszy zobaczyłem tę odpowiedź z wyszukiwarki Google” – powiedział Dirista. „Pozytywny krok w wyrażaniu, że coś jest nowością / zepsutym (poszukiwałem pilnej historii wojny kulturowej) i podkreślenie, że nie wszystkie fakty są znane lub że konsensus w sprawie tego, co się wydarzyło, wciąż się kształtuje

Podczas gdy media społecznościowe są regularnie kojarzone z dezinformacją, naukowcy od dawna ostrzegali, że wyszukiwarki mogą być potężnym narzędziem do rozpowszechniania fałszu. przestrzenie danychZapytania w wyszukiwarkach z niewielkimi wynikami lub bez wyników mogą często skutkować wyeksponowaniem marginalnych twierdzeń, co jest szczególnym problemem w przypadku najświeższych wiadomości.

na bloguDanny Sullivan, publiczny kontakt Google ds. wyszukiwania, powiedział: „Wyszkoliliśmy nasze systemy, aby wykrywały, kiedy temat szybko się rozwija, a wiele źródeł nie zostało jeszcze wziętych pod uwagę. Teraz wyświetlimy powiadomienie, że może to być najlepsze sprawdzić później, gdy staną się dostępne Więcej informacji z wielu różnych źródeł.

Ostrzeżenie pojawia się zwykle w przypadku wyszukiwań, które mają wiele najnowszych wyników, ale kilka z renomowanych witryn. Na przykład niedawny raport o obserwacji UFO w Walii szybko rozprzestrzenił się wśród teoretyków spiskowych, ale nie wzbudził zbytniej uwagi. Oznacza to, że wyszukiwanie terminów „ufo 106 mph” wywołało ostrzeżenie, krótko Sullivan Strona internetowa technologii Recode powiedział.

„Ktoś opublikował to nagranie z raportu policyjnego w Walii i było dość szeroko komentowane w prasie. Ale wciąż jest na ten temat o wiele więcej” – powiedział Sullivan. Mówiąc, że zaczyna się pojawiać trend. I możemy również powiedzieć, że niekoniecznie jest wiele wspaniałych rzeczy. Uważamy również, że być może pojawią się nowe rzeczy”.

READ  Twierdzi się, że następny iPad Mini ma cieńsze ramki, port USB-C i przycisk zasilania Touch ID