Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Twitch podobno uruchomił nowe narzędzia bezpieczeństwa do zwalczania ataków nienawiści Eurogamer.net

Banery mogą poprosić o weryfikację telefoniczną, aby móc korzystać z czatu.

Mówi się, że Twitch przygotowuje się do wprowadzenia szeregu nowych funkcji, które pomogą uporać się z coraz powszechniejszym zjawiskiem hejtu, w tym możliwość ograniczenia komentarzy na czacie przez operatorów do użytkowników, których konta przeszły weryfikację telefoniczną.

Kontrowersyjny Twitch Funkcja najazdu Pierwotnie został zaprojektowany jako pozytywne narzędzie społecznościowe, które umożliwiłoby operatorom przekierowanie wszystkich widzów, którzy obecnie oglądają ich transmisję na kanał docelowy, jako „łatwy sposób na zaangażowanie widzów”. Jednak szkodliwi użytkownicy wkrótce zaczęli wykorzystywać tę funkcję, tworząc fałszywe konta i boty, aby zalać rozmowy często marginalizowanych streamerów i narażać ich na oszustwa, nękanie i ataki.

Chociaż Twitch przyznał, że „należy dołożyć większych starań, aby rozwiązać te problemy”, wielu twórców streamów było niezadowolonych z tego, co postrzegali jako ciągły brak znaczącej odpowiedzi ze strony firmy, co doprowadziło do Udany protest trwał 24 godziny w zeszłym miesiącu. Teraz jednak mówi się, że Twitch przygotowuje się do wprowadzenia nowych funkcji bezpieczeństwa zaprojektowanych do zwalczania nalotów nienawiści.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz pliki cookie, aby je wyświetlić.

Te narzędzia dostosowywania, jak ujawnił Reporter Zac Posey I Niemiecki smoczy streamer (przez Kotaku), ma na celu zapewnienie operatorom lepszej kontroli nad swoimi kanałami poprzez umożliwienie im dokładnego decydowania, kto otrzyma uprawnienia do czatu – ograniczenie dostępu (z dostępnymi bardziej szczegółowymi opcjami) do widzów, którzy zweryfikowali adres e-mail lub, jeśli wolą, numer telefonu za pomocą Twitcha .

READ  Podsumowanie: dostępne są ostateczne zapowiedzi gry Super Mario Bros. Zastanawiać się

Jak zauważa Kotaku, nadawcy wcześniej preferowali weryfikację telefoniczną jako sposób na zwalczanie nalotów na nienawiść, ze względu na łatwość, z jaką można uzyskać alternatywne adresy e-mail, aby szybko utworzyć nowe konta i kontynuować nękanie. Mamy nadzieję, że nowe narzędzia Twitcha zapewnią skuteczniejszą warstwę ochrony przed złośliwymi atakami.

ostatnio skurcz Wszczęto postępowanie sądowe przeciwko dwóm osobom Został zidentyfikowany jako uporczywy najeźdźca nienawiści, który ma „pomóc położyć kres tym nikczemnym atakom na członków naszej społeczności”.