Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trujący kawałek posypany cukrem

W powieści Strawińskiego Faust jest taki moment Opowieść o żołnierzu Kiedy myślimy, że wszystko będzie dobrze. Żołnierz poślubił swoją księżniczkę i żyją długo i szczęśliwie. Z wyjątkiem, oczywiście, że tak nie jest.

Było dużo Opowieści żołnierza W tym roku. Zaprojektowany pierwotnie dla Europy w okresie epidemii hiszpańskiej grypy, jest dobrze przystosowany do nowej pandemii. Ale nie da się przygotować na ten dziwaczny mały teatralny utwór muzyczny. Dom zawsze wygrywa, a diabeł w końcu śmieje się z okropnego grzechotania marszu na zakończenie Strawińskiego.

Jest lekki akcent w tym nowym programie Hallé Orchestra i współreżyserów Annabelle Arden i Femi Elufowoju Jr, sfotografowany przez Dominica Besta. Domowa orkiestra w Manchesterze staje się placem zabaw dla młodych aktorów, którzy mogą rozmawiać o polach i ogrodach, ale spacerują po miejskich ulicach miasta nad kanałem, pijąc codziennie na swoich siedzeniach.

Smugowata paleta brązów, khaki i granatu jest równoważona jasnymi błyskami siedmioczęściowego zespołu, na czele którego stoi Sir Mark Elder. Skrzypek Peter Liang nadaje ton, a skrzypce nadają żołnierzowi połysk z dala od szorstkich i szorstkich narracji na fikcyjną scenę muzyczną.

Jest satyryczny i uwodzicielski szum fagotu i klarnetu, a jazzowe pierścienie błyszczą jak cekiny na sukience księżniczki klapy.

Uaktualnione angielskie tłumaczenie Jeremy’ego Samsa nie jest nowe, ale wciąż wygląda na nowe, wiodąc dramat do przodu w poezji, który odzwierciedla żarty z harmonijnych sekcji.
Pięknie ich dostarcza demon Marka Lockyera – złoczyńca, którego złośliwa choroba wydaje się szukać motywu, a jego maniakalne i radosne manipulacje kryją się za uśmiechem.

Martins Imhangbe jest prostym facetem z dzikiej karty Lockyer, zespołu, który oglądamy przez to wszystko, który pojawia się sam na fizycznym etapie ostatnich odcinków – niemego pojedynku filmowego z diabłem i starannie przygotowanego flirtu z Księżniczka Wiary Prendergast.

READ  „Naprawdę niepokojący” żart Jimmy'ego Carra o holokauście w specjalnym wydaniu Netflixa

Gładki i czytelny, płynna mieszanka występów studyjnych i filmowych, to toksyczny kawałek posypany wystarczającą ilością cukru, aby pomóc mu się zsunąć.

Transmisja do 29 lipca halle.co.uk