Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brexit wyrzucił Polaków. Rekordowy spadek w Wielkiej Brytanii

Najnowsze szacunki Urzędu Statystyk Narodowych wskazują na rekordowo niską liczbę Polaków w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o szczyt w 2017 roku, ich liczba zmniejszyła się już o 206 tys.

Urząd Statystyk Krajowych szacuje, że w połowie lat 20. XX w. W Wielkiej Brytanii mieszkało 815 000 osób. Osoby z polskim obywatelstwem. Według wcześniejszych badań z 2019 roku szacuje się, że obywatelstwo polskie posiada 900 tys.osób.

bDXpmPbb

Od 2014 r. Liczba obywateli Polski w Wielkiej Brytanii rosła stabilnie do 2016 r., Potem nieznacznie spadła, ale pod koniec 2017 r. Osiągnęła rekordowy poziom – i nbspONS szacował, że było ich wówczas 1021 mln.

Od tego czasu zaczął się trend odwracania, a największy jak dotąd spadek to spadek odnotowany między połową 2018 r. A końcem – & nbspo & nbsp80K.

Podobnie wyglądają szacunki dla osób urodzonych w Polsce. W połowie 2020 r. Ich liczba wynosiła 746 tys., Podczas gdy na koniec 2019 r. Osiągnęła 818 tys. Jednak w porównaniu z momentem szczytowym na koniec 2017 roku zmniejszył się już o 176 tys.

Zobacz też: Skutki Brexitu są niezwykłe. Holendrzy konfiskują brytyjskie kanapki

bDXpmPbh

Liczba osób posiadających obywatelstwo polskie jest większa niż osób urodzonych w Polsce, ponieważ pierwsza obejmuje dzieci obywateli polskich, którzy urodzili się już na terytorium Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu są też Polacy, którzy uzyskali obywatelstwo brytyjskie, ale to wyraźna mniejszość.

Obywatele polscy nadal stanowią największą grupę cudzoziemców mieszkających w Wielkiej Brytanii. Ich liczba – & nbsp815 tys. – & nbsp 2 razy większy niż drugi co do wielkości obywatel Rumunii – & nbsp404 tys. Dalej są obywatele Indii, Irlandii i Włoch.

bDXpmPbi

Spadek liczby Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wpisuje się w szerszą tendencję. W połowie 2020 r. Przyjęto liczbę osób w każdej z pięciu wyszczególnionych grup – w 14 starych państwach członkowskich Unii Europejskiej, w ośmiu państwach członkowskich Europy Środkowo-Wschodniej, w 2004 r. Łącznie w nbsp2004 i nbspubliczn. & nbspulspulspolpolpublic na świecie

Jednak jeśli chodzi o obywatelstwo inne niż brytyjskie, ich liczba zmniejszyła się w przypadku pierwszych czterech grup grup & nbsptych, a wzrosła tylko do nielicznych – tej ostatniej.

W połowie 2020 r. W Wielkiej Brytanii mieszkało 9,2 mln osób urodzonych za granicą, a liczba osób bez obywatelstwa brytyjskiego wynosiła 6,0 mln. To był bezpośredni spadek o 246K. I & nbsp231 A. Na połowę 2019 r.

bDXpmPbC

Źródło:

Drzwi