Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Urodzona w Polsce Agata Blanc łączy kulturę, jedzenie i fotografię w TASTE – Armagh I


Fotografka kochająca jedzenie i kulturę, Agata Blanc, obecnie mieszka w Malbolku Armagh miastem od ośmiu lat. W tym czasie zajmowała się prowadzeniem własnej firmy, ale znalazła też czas na dalsze rozwijanie swojej pasji do fotografii.

Czas Agaty spędzała tutaj, o godz Hrabstwo ArmaghDzielenie się z lokalną ludnością i poznawanie naszej kultury zainspirowało ją do stworzenia wizji nowego wielokulturowego projektu TASTE.

TASTE to ekscytująca multisensoryczna wystawa obejmująca tradycyjną kuchnię, lokalną ludność, opowiadanie historii i fotografię.

Agata stwierdziła, że ​​tradycje kulinarne w Polsce i Irlandii Północnej mają podobne znaczenie. Jedyną różnicą był rodzaj serwowanego jedzenia.

TASTE przybliża mieszkańcom Armagh polską kuchnię, odkrywając smaki i historię potraw serwowanych im we własnej kuchni; Cieszyłem się, jak byli pięknie uchwyceni na zdjęciach w zaciszu ich własnych domów.

Na wystawę składa się łącznie 18 wzruszających fotografii, z których dziewięć pięknie przedstawia mieszkańców Armagh jedzących i poznających tradycyjne polskie potrawy, a także dziewięć prac przedstawiających serwowane tradycyjne potrawy.

Mówiąc o wydarzeniu w mediach społecznościowych, Agata stwierdziła: „Bardzo się cieszę, że miałam okazję zebrać przyjaciół w jednym miejscu, a to wydarzenie nigdy by się nie odbyło, gdyby nie kilka ważnych osób w moim życiu, które pomogły mi przejść przez ten proces spełnić moje marzenie”.

Agata jest pierwszą rodowitą Polką, której sztuka została wystawiona w Teatrze Rynek.

Podczas inauguracji programu w piątek, 11 listopada, ponad 150 gości wypełniło galerię, aby podziwiać wspaniałe zdjęcia Agaty wraz z tradycyjnymi polskimi potrawami i rozrywką na żywo w wykonaniu Remix Mobile DJ Owen Treanor.

Wystawa będzie czynna w Teatrze Market Place do soboty 7 stycznia 2023 r. i będzie można ją oglądać bezpłatnie od poniedziałku do soboty w godzinach 9.30-16.30.

Teatr Market, Armagh

Od poniedziałku do soboty do 7 stycznia 2023 r

READ  Czy bagno to prawdziwa historia? Czy serial Netflix oparty jest na prawdziwym życiu?

9.30 – 16.30 | wstęp wolny

Aby zobaczyć więcej wydarzeń, kliknij tutaj
Najczęściej czytane dzisiaj