Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Top Streamer twierdzi, że Twitch wyłączył możliwość wyświetlania reklam bez ostrzeżenia

Twitch usunął zdolność Kaitlyn „Amouranth” Siragusa, jednego z najpopularniejszych streamerów na swojej platformie, do wyświetlania reklam w swoich filmach – chociaż nie jest jasne, czy złamała którąkolwiek z zasad serwisu. – powiedział Sirajusa W tweecie Dzieje się tak, ponieważ jego transmisje „nie są przyjazne dla reklamodawców”.

Siragusa słynie z nadawania czatów i gier podczas noszenia kostiumów kąpielowych. Jest bardzo popularny, ma ponad 20 000 subskrybentów – co czyni go jednym z 20 najlepszych subskrybentów serwisu. Według TwitchTracker. Była również celem nieustającej krytyki jej wyglądu, w tym ataków seksualnych ze strony użytkowników Twitcha, którzy twierdzą, że sukces niektórych kobiet na platformie jest niesprawiedliwy lub nielegalny.

Blokowanie reklam następuje kilka miesięcy po rozpoczęciu tzw. „Meta jacuzzi„Na Twitchu. To staje się trendem dla twórców gromadzących się w sobie lub grających w wanny z hydromasażem lub nadmuchiwane baseny. Seragusa jest współtwórczynią tego trendu, wylewając coś, co wygląda jak mały plastikowy basen ustawiony w jej domu”.

Ale nie wiadomo, dlaczego Twitch cofnął możliwość wyświetlania reklam przez Siragusa – kara, której strona nigdy wcześniej nie wprowadzała. Dla mnie Kotaku. To jest część tego, co sprawia, że ​​ta sytuacja jest tak niepokojąca dla streamerów: Twitch ma jasny zestaw zasad, których operatorzy muszą przestrzegać, aby uniknąć zbanowania, ale nie ma ustalonych zasad dotyczących tego, kto może, a kto nie może być wspierany przez reklamy. Twitch pozwala na umieszczanie banerów w strojach kąpielowych.

READ  Jak korzystać z nowego Bing z ChatGPT — i co możesz z nim zrobić

Seragusa powiedziała na Twitterze, że skontaktowała się z Twitchem po tym, jak dowiedziała się, że straciła dochody z reklam, i powiedziano jej wczoraj, że została „zawieszona na czas nieokreślony” w wyświetlaniu reklam. „To niepokojący precedens” – napisała, mówiąc, że nie zgłoszono żadnych wytycznych wyjaśniających, dlaczego jej franczyzy reklamowe zostały cofnięte. „Nie jest znana polityka dotycząca tego, co skutkuje umieszczeniem streamera na tej czarnej liście” – powiedziała.

krawędź Skontaktuj się z Twitch, aby uzyskać komentarz.