Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple kontra Epic: jak aplikacja Fortnite doprowadziła do konfrontacji prawnej – podcast | Aktualności

Gra wideo Fortnite stała się w ostatnich latach zjawiskiem kulturowym, w którym do 100 milionów użytkowników miesięcznie loguje się, aby zagrać w darmową grę online. Spadochronem wpadają na wyspę 99 innych graczy, a ostatni jest zwycięzcą.

Ale dla użytkowników iPhone’a i iPada ta niezwykle popularna gra nie była dostępna od czasu, gdy została wyjęta z App Store. Stało się to po piętach podjętej przez Epic, producenta Fortnite, próby zaoferowania graczom własnej usługi płatniczej, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów o 20%, jeśli zdecydują się ominąć zakupy Apple w aplikacji. Założyciel firmy Epic, Tim Sweeney, od dawna krytycznie odnosi się do wymagania Apple, aby firma płaciła 30% przychodów z iPhone’a z tytułu opłat za sprzedaż monet w grze.

Jako redaktor ds. Technologii Guardian w Wielkiej Brytanii, Alex Hearn, Mówi Anushka AsanaSpór dotarł teraz do sądu, co może być decydującym momentem dla branży aplikacji: jeśli Apple wygra (jak spodziewa się wielu analityków), pomoże to umocnić jego siłę w mobilnej gospodarce. Ale jeśli przegra, może drastycznie zmienić aplikacje dostępne na iPhone’ach i to, co użytkownicy mogą z nimi zrobić.

Klipy z: YouTube, MSNBC, Apple, Bloomberg

US-IT-COURT-ANTITRUST-EPIC-APPLE <br /> Ta ilustracja przedstawia ekran otwierający Epic Games Fortnite odzwierciedlony na logo Apple z tyłu I-mac w Los Angeles w dniu 3 maja 2021 r. – W starciu sądowym o potencjalnie poważnych konsekwencjach dla świata technologii mobilnych, w którym Epic Games konkuruje z producentem Fortnite On Apple od 3 maja 2021 r., mając na celu przełamanie uścisku producenta iPhone’a na jego rynku online. (Zdjęcie: Chris Delmas / AFP) (Zdjęcie: Chris Delmas / AFP via Getty Images) „src =” https://i.guim.co.uk/img/media/13f21eba3053a590f2594b19981c690921e9d6e1/0_39_4673_2805/master/4673.jpg? Width = 300 & jakość = 85 & auto = format & fit = max & s = ec2d695e2eca562b161d9ca8d952f532 „/></picture></div>
<p>          <input type=

Wspieraj bramkarza

The Guardian jest niezależny pod względem redakcyjnym. Chcemy, aby nasza prasa była otwarta i dostępna dla wszystkich. Ale coraz bardziej potrzebujemy naszych czytelników, aby finansowali naszą pracę.

Wspieraj bramkarza

READ  Recenzja Apple iPhone SE 2022: Jedna noga w przeszłości