Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tom Polska: Stypendium dla zabawy

Tom Polska: Stypendium dla zabawy

Tom Poland jest pisarzem z Południa

Po ukończeniu szkoły średniej miałem nadzieję dostać stypendium na grę w piłkę nożną. Pierwsza jednostka grała w drużynie juniorów i zaczynała trzy lata na uczelni.

Gra w małym college’u była w najlepszym razie strzałem w dziesiątkę. Wciąż marzę o stworzeniu drużyny na studiach. W mojej siódmej walce w pierwszym sezonie przeciwnik przebił mnie włócznią, abym złamał trzy kręgi. Moje nadzieje na stypendium wyleciały przez okno i okno się zamknęło. I tak nie byłem zbyt dobry, ale dużo marzyłem.

Poza piłką nożną w tych wiejskich czasach w Georgii uwielbiałem łowić ryby. Próbowałem polować na indyki, ale zasnąłem w zimnej ślepocie. Próbowałem polować na jelenie, ale nie miałem nikogo, kto mógłby mnie nauczyć o bieliku. Próbowałem polować na gołębie i przepiórki z Mossbergiem .410 i nie mogłem utrzymać ptaka, nawet jeśli wleciał mi do beczki. Poszedłem raz na polowanie na króliki i dostałem jeden strzał w mój postrzępiony odcinek lędźwiowy. Spóźniłam się.

Polowania, które lubiłem, odbywały się samotnie w lesie za moim domem, polowanie na wiewiórki. Mógłbym to zrobić z moim psem, Shortym, który biegał od drzewa do drzewa, tropiąc wiewiórki.

Ludzie też czytają…

Mój ojciec pracował przez wiele godzin, sześć dni w tygodniu. W rezultacie więź myśliwska ojciec-syn nigdy się nie ukształtowała. Piłka nożna i polowania się skończyły, a ja dostałem się na University of Georgia, wciąż trzymając się swojej miłości do sportu. Tam celowała w łucznictwie. Trzymaj strzał, podnieś łuk, zwolnij cięciwę, lot strzały i satysfakcja trafienia w dziesiątkę. UGA, o ile pamiętam, nie oferowała stypendiów strzeleckich. Znowu patrzyłem na zewnątrz.

Zawsze żałowałem, że nie otrzymałem oferty stypendialnej. Kiedy dowiedziałem się, że DNR z Południowej Karoliny nadzoruje program strzelecki w szkole średniej On Target for Life, prześladowało mnie moje marzenie o zdobyciu stypendium. Och, być znów młodym z łukiem w dłoni.

READ  Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie z powodu udziału Rosji – oto sporty, z których Rosja nadal ma zakaz

Przerwa w błocie? Z pewnością wyglądało to zabawnie, ale nie miałem nikogo, kto pokazałby mi zasady. Jednak dzisiejsza młodzież może uprawiać glinę sportową dzięki Scholastic Clay Target Sports Program DNR, programowi rozwoju młodzieży. Glina, rzutki i gliny sportowe wpajają umiejętności życiowe, takie jak odpowiedzialne używanie broni palnej, bezpieczeństwo, praca zespołowa, etyka, pewność siebie i inne wartości życiowe.

Harry Hampton Memorial Wildlife Fund Inc. Inc., prywatna korporacja non-profit, jest powiązana z SC DNR i pomaga udostępniać fundusze stypendialne. Wspólnie pracują nad rozwojem edukacji, badań, administracji i zarządzania prawami dotyczącymi gier i ryb, które są korzystne dla ochrony dzikiej przyrody, mórz i innych zasobów naturalnych Karoliny Południowej. Młodzież jest kluczowym zasobem.

Trzeci doroczny obiad i aukcja dzikiej zwierzyny funduszu odbędzie się 23 marca w Columbia w Sewells. Od samego początku gala była motywowana czymś innym, aby zebrać pieniądze na programy młodzieżowe w szkołach w Południowej Karolinie. Twórz radość. Warto zauważyć, że wszystkie zbiórki Hampton Fund wspierają stypendia i radość. 23 marca będę tam, ciesząc się dziką zwierzyną, spotykając starych przyjaciół i słuchając więcej o stypendiach dla młodzieży z Południowej Karoliny. Właściwy czas pomoże młodym ludziom rozpocząć karierę w dziedzinie dzikiej przyrody, rybołówstwa, leśnictwa, biologii, zoologii, nauk o morzu, naukach o środowisku lub dziedzinach pokrewnych.

Co za radość otrzymać stypendium. Co za radość być docenionym za osiągnięcia. Co za radość trzymać jeden z tych ogromnych czeków. Cieszę się, że moi maturzyści dostają stypendium. Wszystko sięga 1992 roku, kiedy Hampton Fund stworzył swój program stypendialny, stypendium w wysokości 5000 USD przyznawane corocznie przez maksymalnie cztery kolejne lata.

Jeśli chodzi o mnie, przeszedłem przez UGA dzięki hojnemu wsparciu moich rodziców i pracy w niepełnym wymiarze godzin, pracując dla kwiaciarni i obsługując stoły. Moje dni w sporcie zorganizowanym były już za mną, a przede mną niepewna przyszłość. Nie wiedziałem, że skończę w SC DNR przez dziewięć lat, pracując z kilkoma dobrymi ludźmi, którzy utrzymują silny Hampton Fund.

READ  Mistrz olimpijski Avalon Westneys dąży do większych sukcesów w karierze wioślarskiej

Czy znasz młodego mężczyznę zainteresowanego karierą związaną z zasobami naturalnymi? Powiedz im o tych stypendiach. Zachęć ich, aby dowiedzieli się więcej o programie stypendialnym Harry Hampton Wildlife Trust. I sprawdź ceremonię 23 marca.

Urodzony w Georgii Tom Boland pisze cotygodniowe felietony o Południu i jego mieszkańcach, tradycjach, stylu życia i kulturze oraz często przemawia do grup na Południu. Gubernator Henry McMaster przyznał Polsce najwyższe odznaczenie cywilne Karoliny Południowej, Order Palmetto, mówiąc: „Jego praca jest wyjątkowa dla stanu”. Polskie prace pojawiają się w książkach, czasopismach, magazynach i gazetach na całym Południu.