Paul O’Donovan i Vientan McCarthy zdobyli złoto w udanym dniu dla Irlandczyka na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

Paul O’Donovan i Ventan McCarthy zdobyli dziś złoty medal w podwójnych lekkich łodziach wiosłowych mężczyzn na Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie we Włoszech.

Irlandzcy wioślarze wrócili do domu o 6:18. Zaraz za nimi uplasowały się Niemcy na drugim miejscu (6: 19,94) i Włochy na trzecim miejscu (6: 21.05), dodając tytuł Europy do tytułu mistrza świata, który zdobyli w Austrii dwa lata temu.

Turniej odniósł sukces irlandzko-irlandzki, a kraj odzyskał również medal w finale A-Women of Four.

Po zdobyciu srebrnego medalu Emily Hegarty, Emer Lambie, Afrik Kew i Fiona Mortag stoczyli odważną walkę o złoto do linii bramkowej, przegrywając o mniej niż sekundę.

Przez cały wyścig powoli wyprzedzali brytyjską drużynę, a Holendrzy utrzymywali stałą przewagę – ale tylko.

Ostatecznie Holender przekroczył pierwsze miejsce przy 6: 27,51, chociaż Irlandia była bardzo blisko przy 6: 27,96. Wielka Brytania zajmuje trzecie miejsce z czasem 6: 31,27.

Zwycięstwo kobiet było pierwszym medalem Irlandii na tegorocznym turnieju.

W międzyczasie Gary O’Donovan przegapił brązowy medal, zajmując czwarte miejsce w finale lekkiej indywidualnej łodzi wiosłowej mężczyzn.

Zawodnik Skibbereena spóźnił się i spóźnił się przez większość wyścigu. Niestety nie zdołał wyprzedzić Polaka Artura Mikulajchevskiego z trzeciego miejsca.

Ostatecznie Peter Galambos z Węgier wygrał wyścig z czasem 7:01:52. Odonovan strzelił w końcowym czasie 7: 05.82.

Wystąpiła również z Irlandią, Lydią Heavy z UCC Rowing Club, która zajęła szóste miejsce w finale kobiecej pojedynczej łodzi wiosłowej wagi lekkiej z czasem 7: 58.70.

Patrząc na finał par kobiet, Monica Dukarska (Kilogramlin RC) i Eileen Crowley (Old Collegians BC) miały dobry start, zajmując trzecie miejsce w pierwszej połowie wyścigu.

Niestety spóźnili się, bo Wielka Brytania Helen Glover i Paulie Swan zdobyli złoto z czasem 7: 02.73. Dukarska i Crowley uplasowali się na szóstym miejscu, na 7: 11.83.

READ  Roberta "Bobby" Drake | Wiadomości, sport, praca

Wcześniej irlandzka para Ronan Byrne i Phil Doyle wygrała finał łodzi wiosłowych Double B, a Dyer Lynch zajął drugie miejsce w finale męskiej gry pojedynczej klasy C.