Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

TikTok zamienił „Polska” Lil Yachty w hymn narodowy

„Poland” Lil Yachty’ego to 83 sekundy, paradoksalnie powtarzalne i celowo tępe. Jednak w rękach TIK Tokroztrzaskał się, pękając górną połowę obraz Hot 100 i zostań dumą kraju o tej samej nazwie.

Nie oznacza to, że Yachtie miał na myśli cokolwiek z tego. Powiedział w „Piosenka była żartem” reakcja wideo Z YouTuberem ZIAS! – Na przykład, po prostu łowiłem ryby. Haczyk – „Zabrałem Wooooook do Polaaaai” – to coś, co poprawił pewnego wieczoru po tym, jak zobaczył, jak ktoś popija butelkę Poland Spring w studiu. Czyli Polska, o której śpiewa, mogłaby być technicznie Polska, Min. („Wock”, jeśli się zastanawiasz, jest odniesieniem do syropu na kaszel Wockhardt.) Gdy piosenka się rozeszła, internetowi detektywi próbowali dowiedzieć się, kiedy Yachty pojechał do środkowoeuropejskiego kraju i często Przyszedł z pustymi rękami. 25-letni raper z Atlanty Nawet nie planowałeś edytować utworuale w końcu umieścił go na SoundCloud po tym, jak znalazł drogę do Internetu.

Wyciek okazał się zbiegiem okoliczności. Po tym, jak „Poland” trafił na SoundCloud, TikTokkers zamieniło refren z dyskietki w gagi o poruszaniu gwiazd akcji („Kamień zabrałem do Polski”) oraz niezbędne przedmioty do łańcuchów burrito („wziąłem guac do Chipotle’).Ktoś nawet zrobił plik Kawałek chleba Ozdobiony słowami. Zainspirował ponad 20 000 kreacji w tydzień.

Nieliczni z nich pochodzili z samej Polski. Jeden klip wideo zatytułowany „Nazwa jachtu”10 najważniejszych momentów w historii Polski. „Raper Butt Napisał„Z tego jestem najbardziej dumny jako Polak od tamtego czasu [soccer player Robert] Lewandowski strzelił pięć goli w 9 minut”. Inny użytkownik o których mowa Jako nowy hymn Polski.

Nicodim Racho, rzecznik ambasady RP w Waszyngtonie, mówi, że ma nadzieję, że raper pewnego dnia odwiedzi ten kraj, a ambasada z przyjemnością ułatwi tę podróż. Dodał nawet odrobinę muzycznej krytyki: „Jestem pewien, że przy takiej okazji będzie miał mnóstwo okazji, aby znaleźć nową inspirację do następnych zwrotek, których piosenka wciąż wydaje się potrzebować”.

READ  Leon Schwarzbaum, ocalały z Auschwitz, zmarł w wieku 101 lat w Niemczech

Raper Kenny Zimmer mówi, że gdy usłyszał ten utwór, był „pewny, że stanie się on wirusowy”. Jako ktoś, kto kocha współczesną polską kulturę, ma nadzieję, że pieśń jego ojczyzny zakorzeni się w umysłach Amerykanów i nauczy swoich towarzyszy „jak piękna jest nasza polska estetyka”. Raper Bizet przyznał, że wolał „oldschoolowe brzmienie” od „Polski”, ale kochał „fajny nowy klimat” i miał nadzieję, że zainspiruje to współpracę między polskimi i amerykańskimi artystami hip-hopowymi.

Inni w pełni przyjmują piosenkę. Beduini Upuść remiks „Polska”; Na filmie ma na sobie koszulkę Łódka z toporem i tarczą świeci w ciemności. Mówi: „Wzmianka o Lil Yacht o moim kraju była dla mnie memem, ale też trochę surrealistyczna, ponieważ był tak wybitnym artystą, znanym na całym świecie, a rap o moim kraju był naprawdę wyjątkowy. Znałem wszystkie sposoby, prawdopodobnie był zbiegiem okoliczności, że wspomniał o Polsce.” , ale to było naprawdę wyjątkowe.” On też ma nadzieję, że ten dziwny strajk zwiększy uznanie dla polskiej kultury. – Może Peruges z wokiem? Flirt.

Niespodziewanie jak na tak zabawnego skowronka, z „Polską” wiąże się ciernisty kąt geopolityczny. Wraz z rozpowszechnieniem się piosenki Lil Yachty na Twitterze zaczęły krążyć wiadomości, że premier Polski Mateusz Morawiecki zaproszony Raper odwiedza swój kraj. Lokalne media wkrótce obalić plotki. Każdy, kto obawia się narastającego autorytaryzmu w Europie, ucieszyłby fakt, że Yachty tak naprawdę nie koordynuje działań z Morawieckim, rządzącym PiS, który był Krytykować W celu stłumienia niezawisłości sądownictwa i generalnej odejść od zasad demokratycznych.

W chwili pisania tego tekstu filmy TikTok oznaczone tagiem #lilyachtypoland krążyły w pobliżu 6 milionów wyświetleńWyniki wyszukiwania utworów Najlepszy 1 miliard. Teledysk do filmu „Poland” na moim jachcie obejrzano ponad 14 milionów razy. W końcu nie jest jasne, czy jego piosenka będzie miała trwały wpływ na docenienie polskiej kultury na całym świecie, ale w przesłaniu od artysty na tym teledysku Strona Youtuberaper tłumaczy, że to piosenka dla zwykłych ludzi: „Hej Polacy, teraz macie wok”.

READ  Justin Theroux zasługuje na coś lepszego niż płaski, publiczny serial Apple TV + - Entertainment News, Firstpost ''