Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Tenisistki są zjednoczone w dążeniu do poprawy w stosunku do WTA – mówi Iga Świątek

Tenisistki są zjednoczone w dążeniu do poprawy w stosunku do WTA – mówi Iga Świątek

Iga Swatic Mówi, że ona i inne tenisistki są bardziej zjednoczone niż w przeszłości, gdy domagają się zmian w WTA Tour, w tym ulepszeń mających na celu priorytetowe traktowanie dobra sportowców.

„Z niektórych rzeczy nie jesteśmy zadowoleni” – powiedziała w środę Świątek, czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema, która do września była numerem 1. Poprawiony do 2-0 w finałach WTA Pokonując mistrzynię US Open Coco Gauff 6:0, 7:5 w rundzie z każdym.

Niektórzy gracze wyrazili niedawno różne obawy w liście do dyrektora generalnego WTA Steve’a Simona oraz podczas dwóch spotkań z kierownictwem tournee. Wśród tematów znalazły się m.in. gwarantowane dochody, pokrycie urlopu macierzyńskiego oraz absencja z powodu kontuzji, a także sprzeciw wobec planowanej zmiany zasad obowiązkowych występów na turnieju.

„Mam wrażenie, że wszystko opiera się na tym, że chcemy coraz więcej i więcej, ale tak naprawdę nie dbamy o nasze samopoczucie i zdrowie” – powiedział Świątek, 22-letni Polak. „Są pewne rzeczy, które WTA może dla nas zmienić bez żadnego wpływu na turnieje i rzeczy, które zostały już uzgodnione z turniejami”.

W liście, który Simon napisał do graczy, w którym odniósł się do niektórych z ich obaw – i który otrzymał „The Associated Press” – stwierdził, że grupy robocze składające się z przedstawicieli Zarządu WTA, Rady Turnieju i Rady Zawodników „są w trakcie przeglądu harmonogramu i Turniej.” Oczekuje się, że standardy i rekomendacje zostaną zaprezentowane w tym miesiącu.

Simon napisał, że wśród poruszanych tematów znajdują się mecze rozgrywane późno w nocy, które są coraz większym źródłem frustracji graczy.

Powiedział, że inne rozważane obszary obejmują niespójność piłek tenisowych w trakcie sezonu; Antydoping i uczciwość. Działania marketingowe i media społecznościowe.

„Wiele się robi i istnieje duże porozumienie w obszarach, które poruszyłem i nad czym pracujemy” – napisał Simon, obiecując przedstawić aktualizacje w tygodniu rozpoczynającym się 13 listopada.

READ  John H. Thomas 1934-2023 | Wiadomości, sport, praca

„Naprawdę czuję, że my – ja i inni gracze, tacy jak Ons (Jabeur) i Coco… a także niektórzy gracze, którzy nie zakwalifikowali się do finałów – jesteśmy naprawdę zjednoczeni i wierzymy w to samo” Świątek powiedział: „Więc większość z nas, zarówno młodych, jak i starszych, wszyscy wiemy, że tak nie jest. Dobrze, aby było więcej obowiązkowych turniejów. Dlatego chcemy mieć realny wpływ.”

Zapytano ją o brak kibiców podczas jej zwycięstwa nad Gauffem – Świątek wyjaśniła, że ​​to zauważyła i obwinia za późną decyzję o zorganizowaniu turnieju kończącego sezon w Cancun ( Lokalizacja została ogłoszona dopiero we wrześniu ) i dodając, że „marketing musi być lepszy”.

Na polu golfowym utworzono tymczasowy twardy kort Świątek i inni gracze krytykowali goczy to ze względu na jego jakość, czy też dlatego, że jest dostępny wyłącznie do treningu przedturniejowego bezpośrednio przed rozpoczęciem zawodów.

Po zdobyciu pierwszego miejsca w niedzielę Aryny Sabalenki Opisała te warunki jako „kolejny poziom braku szacunku”.

To była powszechna opinia podczas wydarzenia WTA, podczas którego najlepsi gracze tej dyscypliny szczerze wypowiadali się.

„Czuję, że możemy teraz użyć naszych głosów, aby pokazać ludziom, co się tutaj dzieje” – powiedziała w środę mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova.

___

Tenis AP: https://apnews.com/hub/tennis