Iga Świątek pokonała Coco Gauff w finale WTA.  Goff w jednym meczu popełnił 4 podwójne błędy

Iga Świątek pokonała Coco Gauff w finale WTA. Goff w jednym meczu popełnił 4 podwójne błędy

Mistrz US Open Coco Jouf W drugim secie popełnił podwójny błąd cztery razy z rzędu i ostatecznie przegrał 6:0, 7:5 z czterokrotnym głównym mistrzem. Iga Swatic W akcji okrężnej W finałach WTA W wietrzną środową noc.

„To był dla mnie ciężki dzień w biurze” – powiedział Gauff, który w środę również przegrał mecz deblowy. „Nie pozostawałem w nim mentalnie, kiedy tam służyłem”.

Powiedziała, że ​​nie pomógł wiatr, podobnie jak niedawna prawie dwutygodniowa przerwa bez serwowania spowodowana kontuzją barku.

„Dobrze sobie radziłem przez cały rok, dobrze serwuję, więc nie pozwolę, aby… (a) kilka złych meczów zadecydowało o tym, jak serwuję” – powiedział rozstawiony z trzeciego miejsca Gauff.

Na prowizorycznym korcie twardym było dużo pustych miejsc i Świątek to zauważył.

„Szkoda, że ​​nie mamy pełnego stadionu” – powiedziała później.

„Mam nadzieję, że w przyszłości nie będzie takiej sytuacji i będą pracować nad jej poprawą” – powiedział drugi rozstawiony Świątek.

Decyzję WTA o organizacji imprezy w Cancun ogłoszono dopiero we wrześniu.

W drugim meczu singlowym, który odbył się czwartego dnia turnieju kończącego sezon – zarezerwowanego dla ośmiu najlepszych zawodniczek kobiecego tenisa – trzykrotna wicemistrzyni turnieju głównego Ons Jabeur pokonała mistrzynię Wimbledonu Marketę Vondrousovą 6:4, 6:3. W lipcu Jabeur przegrał z Vondrousovą w finale All England Club.

Jabeur, Tunezyjka, która jako pierwsza Arabka dotarła do finału Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, powiedziała publiczności po swoim środowym zwycięstwie, że przekaże część swojej nagrody pieniężnej „na pomoc Palestyńczykom”. …To nie jest przesłanie polityczne. To ludzkość. Chcę pokoju na tym świecie.”

Izrael prowadzi operacje wojskowe w Gazie W odpowiedzi na Atak Hamasu W zeszłym miesiącu podczas żydowskiego święta.

Dwie kobiety, które zakwalifikują się do półfinału tej grupy, zostaną wyłonione w piątek, kiedy Świątek (z bilansem 2:0) zmierzy się z Jabeurem (1-1), a Jouf (1-1) z Vondrosvą (0-2). .

READ  Kwakrzy zamiatają tytuły drużynowe | Wiadomości, sport, praca

W środę Gauff prowadził 4:2 w drugim secie, a potem był o jeden gem od przeforsowania trzeciego seta przy stanie 5:4. Nastolatek z Florydy podwyższył 15 razy, po czym przegrał mecz po serii podwójnych błędów. Po czwartej Gauff podniosła rakietę, podniosła ją i rzuciła na ławkę, kierując się w stronę linii bocznej.

Była to część serii, w której Amerykanin stracił dziewięć punktów z rzędu i 12 z ostatnich 13 na rzecz Świątka, który poprawił swój wynik na 9:1 w meczu z Gauffem.

Wcześniej Gauff rzuciła rakietą po błędzie bekhendu pod koniec pierwszego seta.

„Pierwszy set potoczył się szybko” – powiedział Goff.

Był to 22. set, w którym Polska zwyciężyła 6:0 w 2023 roku. 22-letnia Świątek znajdowała się na pierwszym miejscu rankingu przez prawie półtora roku, dopóki po wrześniowym US Open wyprzedziła ją Aryna Sabalenka. Świątek jest pierwszą kobietą, która wygrała co najmniej 20 setów, wygrywając 6:0 w dwóch sezonach z rzędu, odkąd Steffi Graf i Monica Seles zrobiły to w latach 1991–92.

Geoffa i Jessiki Peguli, Który dzięki swojemu zwycięstwu we wtorek zakwalifikował się do półfinału gry pojedynczejW środowym meczu finałowym Czeszka przegrała mecz deblowy z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 3:6, 7:5, 10:6.