Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Take-Two redukuje zatrudnienie w swoim oddziale

Take-Two zwalnia część pracowników we własnym oddziale oraz w innych działach firmy, Jason Schreyer z Bloomberga zgłoszone dzisiaj.

Informację potwierdził rzecznik firmy GamesIndustry.bizmówiąc: „Możemy potwierdzić, że w naszych zespołach w USA dokonano ukierunkowanych redukcji, głównie w operacjach korporacyjnych i wydawaniu etykiet, które lepiej dostosują naszą organizację do naszych długoterminowych priorytetów. Kontynuujemy strategiczne inwestycje w nasz talent i technologię dostarczyć długoterminowy rurociąg i tak się stało. Wpływ tych zmian na zespoły programistów w USA jest minimalny.

„Poza Stanami Zjednoczonymi podjęliśmy działania zgodnie z lokalnym prawem, które, jak przewidujemy, mogą doprowadzić do podobnych cięć. Take-Two odnotowało gwałtowny wzrost w ostatnich latach i podejmujemy niezbędne kroki, aby zapewnić firmie pozycję na kolejny dłuższy okres powodzenie.”

Take-Two zasygnalizowało możliwe zwolnienia w zeszłym miesiącu, kiedy przegapiło prognozy dotyczące przychodów i rezerwacji w trzecim kwartale, i ogłosiło program cięcia kosztów, mający na celu zmniejszenie rocznych wydatków o ponad 50 milionów dolarów, koncentrując się na „ludziach, operacjach, infrastrukturze i innych obszarach, szczególnie w prace wydawnicze.” i korporacje.

„Nadal wspieramy i budujemy nasze zespoły programistów, a wszędzie tam, gdzie mamy koszty ogólne, musimy bardzo uważać na koszty ogólne” – powiedział nam wówczas dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick.

„Nie spodziewamy się żadnej redukcji siły na dużą skalę. Działamy dział po dziale i staramy się zwiększać wydajność”.

READ  Eve Online upiększa przestrzeń dzięki aktualizacjom cieniowania