Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony ma około 5 miliardów dolarów na przejęcia i inwestycje

Zdjęcie: Push Square

Do 2021 roku Sony ujawniło, że przeznaczyło około 2 bilionów jenów (około 18 miliardów dolarów) na strategiczne inwestycje w całej firmie, która rozszerzyła się o deweloperów takich jak Housemarque i Bungie, a także usługę przesyłania strumieniowego anime Crunchyroll. Te pieniądze miały wystarczyć do 2024 roku iw ciągu roku Konferencja internetowa Morgan Stanley Wcześniej w tym tygodniu potwierdził, że pozostało około 700 miliardów jenów (~ 5 miliardów dolarów).

Należy podkreślić, że liczba ta obejmuje całą japońską organizację, a nie tylko oddział PlayStation. Ale żeby być uczciwym, Sony Interactive Entertainment dobrze wykorzystuje pieniądze, zarówno pozyskując długoletnich partnerów, jak i inwestując w deweloperów, takich jak Epic Games i FromSoftware. Ponieważ Microsoft desperacko próbuje przekonać organy regulacyjne, aby pozwoliły mu wydać 69 miliardów dolarów na Activision Blizzard, podkreśla różnicę w czystej sile nabywczej między nimi.

Warto zaznaczyć, że te pieniądze nie opróżnią całkowicie skarbonki Sony: założymy, że wraz z początkiem 2024 roku kolejna pula pieniędzy zostanie uwolniona na bardziej strategiczne inwestycje. Ale biorąc pod uwagę omawiane tutaj liczby, prawdopodobnie odłożymy fikcję fanów Square Enix i przejęcia Capcom na lód – przynajmniej na razie.

READ  Summer Game Fest Geoffa Keighleya odbędzie się 9 czerwca