Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dodatek Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 sprzedał się w 4,3 miliona egzemplarzy

Dodatek Phantom Liberty do Cyberpunka 2077 sprzedał się w 4,3 miliona egzemplarzy

CD Projekt ogłosił, że Phantom Liberty, pierwszy i jedyny dodatek do gry RPG science fiction Cyberpunk 2077, sprzedał się w 4,3 miliona egzemplarzy od premiery we wrześniu ubiegłego roku, a nad kolejną grą o Wiedźminie pracuje obecnie ponad 330 programistów w firmie.

Kiedy ostatni raz usłyszeliśmy o Phantom Liberty, CD Projekt ujawnił, że sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery – tej wiadomości towarzyszyły zaktualizowane dane dotyczące sprzedaży Cyberpunka 2077, który od czasu swojej burzliwej premiery w USA sprzedał się obecnie w liczbie 25 milionów egzemplarzy. Grudzień. 2020.

Wiadomość o osiągnięciu przez Phantom Liberty 4,3 miliona egzemplarzy pojawiła się w najnowszym wydaniu CD Projekt Raport o wynikach finansowych, który zawiera również aktualizację dotyczącą obecnego podziału programistów firmy pomiędzy różne projekty. Według stanu na październik około połowa studia — które dyrektor generalny Adam Kesicki potwierdził później w rozmowie o zarobkach — pracowało nad kolejną grą o Wiedźminie, a liczba ta ma wzrosnąć do ponad 400 „do połowy przyszłego roku”. rok.” „.

Phantom Liberty został wydany we wrześniu i spotkał się z wielkim uznaniem.Obejrzyj na YouTube

CD Projekt – w którym w 2023 r. doszło do trzech serii zwolnień – zatrudnia obecnie około 700 programistów podzielonych na studia CD Projekt Red i The Molasses Flood. Od października członkowie zespołu niepracujący nad kolejną grą Wiedźmin są najczęściej wymieniani jako „programiści w trakcie transferu” i pochodzą z Cyberpunka, Phantom Liberty i nadchodzącej edycji Ultimate. Małe zespoły skupiły się na projekcie Sirius studia The Molasses Flood, „projektach związanych z Gwintem” – prace nad Gwintem oficjalnie zakończyły się w październiku – oraz „innymi” tytułami.

Oprócz kolejnej gry o Wiedźminie i wieloosobowej wersji Wiedźmina Molasses Flood, CD Projekt potwierdził wcześniej, że pracuje także nad kontynuacją Cyberpunka 2077 i nowym adresem IP. W niezależnym studiu Fool’s Theory trwają obecnie prace nad remakiem Wiedźmina 1, a CD Projekt ogłosił niedawno, że nadzoruje adaptację gry Cyberpunk 2077 na żywo.

READ  Seria Battlefield przechodzi gruntowną metamorfozę