świat nie.  1 Djokovic wysyła Auger-Aliassime do ćwierćfinału Italian Open

świat nie. 1 Djokovic wysyła Auger-Aliassime do ćwierćfinału Italian Open

To było po prostu coś w rodzaju pchnięcia, mentalności zmęczonego przeciwnika i oddawania strzałów, które doprowadziły Novaka Djokovica do jednego meczu w jednym z Wielkich Szlemów w 2021 roku.

Scena, której brakowało przez cały rok, kiedy Djokovic nie grał, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko wirusowi Corona.

Najwyżej sklasyfikowany Djokovic postawił kibiców Foro Italico na nogi, zdobywając kilka niezapomnianych punktów w wygranym 7:5, 7:6 (1) z Felixem Auger-Aliassime i awansował do półfinału włoskiego Open w piątek.

Aby zakończyć długą karierę, Djokovic zapewnił zwycięskiej bramce precyzyjny bekhend na skoczka Auger-Aliassime, aby złamać serwis i objąć prowadzenie 4-2 w drugim secie.

Djokovic uczcił zwycięzcę piłką, podnosząc ręce nad głowę, a następnie zachęcając tłum na Campo Central do głośniejszego wiwatowania, gestykulując rękami.

„To był tenis najwyższej klasy” – powiedział Djokovic. „Poprosił mnie o podniesienie poziomu i musiałem ciągle dobrze grać”.

Trzymaj się pierwszego miejsca

Wciąż ścigając się o swój pierwszy tytuł w tym roku, Djokovic miał zagwarantowane zwycięstwo, utrzymując pierwsze miejsce przez kolejny tydzień i zapewniając pierwsze miejsce we French Open.

Drugie rozstawienie Daniil Miedwiediew nie może już wyprzedzić Djokovica, gdy rankingi zostaną zaktualizowane w poniedziałek.

Oglądaj | Djokovic pokonuje Auger Aliassime:

Djokovic za dużo dla Augera Aliassime’a, który wyeliminował Kanadyjczyka na Rome Open

Serb Novak Djokovic odniósł w piątek 999. zwycięstwo w karierze, pokonując w Rzymie Felixa Auger-Aliassime z Montrealu 7-5, 7-6 (1).

Roland Garros wystartuje za dziewięć dni, a Djokovic przygotowuje się do swojego pierwszego Wielkiego Szlema w tym roku po tym, jak został wyrzucony z Australii przed Australian Open.

Grając po raz pierwszy w dziewiątym miejscu Auger Aliassime, zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął czytać duży serwis Kanadyjczyka. Następnie zintensyfikował swoją grę i uderzył krzywym forhendem w poprzek boiska, aby złamać i zdobyć pierwszego seta.

Auger-Aliassime pokazał trochę na początku, kiedy wystrzelił z bekhendu w półkulę powietrzną, aby zakończyć długą passę w drugiej grze.

READ  Manchester United zremisował z Realem Betis w 1/8 finału Ligi Europy

Ostatecznie jednak to Djokovic – który na korcie ziemnym rozegrał swój 16. z rzędu ćwierćfinał – zdobył wszystkie duże punkty. Jak wtedy, gdy wpadł na dwa uderzenia i odpowiedział dwoma uderzeniami defensywnymi, zanim wkroczył, by uderzyć bekhendem przez boisko podczas dogrywki.

Shapovalov zbliża się do Roda

Półfinałowym przeciwnikiem Djokovica będzie Casper Ruud, który pokonał Denisa Shapovalova 7:6 (7), 7:5.

Shapovalov wyeliminował w czwartek 10-krotnego mistrza Romów Rafaela Nadala, który cierpiał na chroniczną kontuzję lewej stopy.

Oglądaj | Shapovalov spada do Roda w prostych zestawach:

Światek numer 1 Świątek pokonał Andreescu i odniósł swoje 26. zwycięstwo z rzędu

Polska numer 1 na świecie Iga Świątek pokonała Biancę Andreescu z Mississauga, Onton 7-6 (2), 6-0, aby wygrać swój 26. mecz z rzędu i awansować do półfinału Italian Open.

Również piąte rozstawienie Stefanos Tsitsipas wysłał 10 asów, aby pokonać Yannicka Senera 7-6 (5), 6-2, aby po raz trzeci z rzędu dotrzeć do półfinału Masters na glinie.

Tsitsipas zmierzy się z Alexandrem Zverevem w trzecim półfinale w zeszłym miesiącu po tym, jak mistrzowie 2017 pokonali Christiana Garina 7:5, 6:2.

Świątek topy Andreescu

W mistrzostwach kobiet Iga Świątek przedłużyła swoją zwycięską passę do 26 meczów, pokonując byłą mistrzynię US Open Biancę Andreescu 7:6 (2), 6:0.

Świątek miał problemy z byciem jednym z pięciu najlepszych graczy w zeszłym roku. Teraz nauczyła się, jak wykorzystać swój niedawny sukces do zastraszania.

– Potrzebowałem czasu, aby nauczyć się, jak robić to dobrze, jak używać linii lub aranżacji, aby wywierać presję na moich przeciwników – powiedział Świątek. „W zeszłym roku, kiedy byłam [a] lepszy porządek [than opponents]Czułem, że coś wywiera na mnie presję. Tym razem jest zupełnie inaczej”.

READ  Barcelona pokonuje Betis i ustawia finał Superpucharu przeciwko Madrytowi

Oglądaj | Andreescu stał się najnowszą ofiarą Świątka:

Rudd pokonuje Shapovalova i awansuje na Italian Open

Norweg Casper Rudd przemknął obok Denisa Shapovalova z Richmond Hill, Ontario, 7-6 (7), 7-5, aby awansować do półfinału Italian Open w Rzymie w piątek.

W sumie Świątek wyłoniła 27 zwycięzców przeciwko 12 zwycięzcom dla Andreescu i przekazała wszystkie sześć swoich breakpointów.

– Czuję, że z każdym meczem gram coraz lepiej – powiedział Świątek. „Chociaż pierwszy set był bardzo wyrównany, miałem kilka wzlotów i upadków, czuję, że mogę grać dobrze w ważnych momentach i odpoczywać w każdej chwili.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że drugi set był mocniejszy, ponieważ pokazuje, że uczę się lekcji przez cały mecz”.

Kanadyjka Bianca Andreescu, po prawej, podaje rękę Polce Idze Świątek po tym, jak w piątek przegrała mecz ćwierćfinałowy w setach z rzędu podczas Italian Open. (Tizana Fabi/AFP przez Getty Images)

Świątek próbuje zdobyć piąte z rzędu mistrzostwo i obronić tytuł w Rzymie.

Ostatnim graczem, który wygrywał mecze z rzędu, była Serena Williams w latach 2014-15, kiedy miała 27. passę.

Półfinałową przeciwniczką Świątka będzie trzecia rozstawiona Aryna Sabalenka, która pokonała Amandę Anisimovą 4-6, 6-3, 6-2 i odniosła pierwsze zwycięstwo nad Amerykanką w pięciu próbach.

Jaber, Kasatkina rywalizują w półfinale

Awansowała również mistrzyni Madrid Open, Anas Jaber, która pokonała Marię Skari 1-6, 7-5, 6-1 i odniosła dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Jaber zmierzy się z Darią Kasatkiną, która awansowała po odejściu Gila Tishmana z powodu kontuzji lewego uda. Kasatkina prowadzi 6:4, 3:2.

Tsitsipas zachował spokój, podczas gdy prawie 10 500 fanów wspierało Senera, Włocha, który zajmuje 13. miejsce i jest uważany za przyszłego pretendenta do Wielkiego Szlema.

Ale 20-latek spadł do 0-12 w swojej karierze przeciwko swojej pierwszej piątce przeciwników.

Sinner był leczony przez trenera fizycznego po skręceniu lewego biodra podczas ostatniego punktu pierwszego seta.