sport

EAA dodaje do członkostwa stocznie w Polsce i Wielkiej Brytanii

European Arenas Association (EAA) wita dwie nowe lokalizacje, zwiększając całkowitą liczbę członków do 36 aren w 20 krajach europejskich.

Do federacji dołączyła Arena Gliwice, jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce.

Gliwice Arena (maksymalnie 17 000) została otwarta w maju 2018 roku i od tego czasu gościła w okolicy ponad 460 wydarzeń.

Specjalnie zbudowana arena składa się z dwóch oddzielnych obiektów, Arena Glona i Mala Arena, z których każdy wyposażony jest w „najnowszą technologię”.

Według nowo wybranego przewodniczącego EAA Oliviera Totha, członkowie z Europy Wschodniej stanowią obecnie prawie 20% wszystkich członków.

Do członkostwa dołącza również AO Arena ASM Global w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

AO Arena, która może pomieścić 21 000 widzów, ma największą liczbę miejsc siedzących ze wszystkich krytych obiektów w Wielkiej Brytanii

Przy pojemności 21 000 widzów hala ma największą liczbę miejsc siedzących ze wszystkich krytych obiektów w Wielkiej Brytanii i drugą co do wielkości w Europie.

Toth mówi, że arena wniesie do stowarzyszenia „rozległą wiedzę i doświadczenie”.

„Z niecierpliwością czekamy na śledzenie ich postępów, gdy przekształcają się w jedno z najbardziej zrównoważonych miejsc w Europie w wyniku ich obecnych planów rozwoju” – dodał.

James Allen, dyrektor generalny AO Arena Manchester, mówi: „Długi okres separacji podczas globalnej pandemii uwydatnił potrzebę wspierającej współpracy w całej Europie, co jest czymś dla EAA Champions.

“Nasz nowy główny sponsor, AO, ma silne powiązania z Europą kontynentalną, więc to słuszne, że ich arena ma. To wielki zaszczyt, że nasz wniosek o członkostwo został przyjęty i nie możemy się doczekać bycia aktywnym członkiem.”

Dołączenie Areny Gliwice i AO Arena Manchester nastąpiło wkrótce po przystąpieniu Hiszpanii do federacji Navarra Arena.


Uzyskaj więcej takich historii w swojej skrzynce odbiorczej, zapisując się do IQ Index, ILORAZ INTELIGENCJIBezpłatne podsumowanie wiadomości e-mail z najważniejszymi wiadomościami z branży muzycznej na żywo.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment