Barcelona pokonuje Betis i ustawia finał Superpucharu przeciwko Madrytowi

RIYADH, Arabia Saudyjska (AFP) Marc-Andre ter Stegen obronił dwa rzuty karne, a Pedri wykorzystał decydujący rzut karny, gdy Barcelona pokonała Real Betis 4:2 w rzutach karnych w czwartek, aby w ten weekend ustawić finał Superpucharu Hiszpanii z rywalem Realem Madryt. Arabia Saudyjska.

Real Madryt pokonał Valencię po rzutach karnych w drugim meczu półfinałowym w środę, kiedy Thibaut Courtois obronił decydującą piłkę.

„Ter Stegen robi różnicę” – powiedział trener Barcelony Xavi. „Ratuje ich obu i wysyła nas do finału”.

Decydujący mecz odbędzie się w niedzielę na King Fahd Stadium w Rijadzie.

Barcelona wykorzystała wszystkie cztery rzuty karne w rzutach karnych, a Ter Stegen powstrzymał próby Juanmiego i Williana Carvalho, by dać katalońskiemu klubowi zwycięstwo.

„Mecz był bardzo trudny, a Betis nam to utrudnił” – powiedział Ter Stegen. „W końcu chodzi o to, żeby dostać się do finału i nam się to udało. Potrzebne jest też trochę szczęścia w rzutach karnych, a tym razem było ono po naszej stronie.”

Obie drużyny zremisowały 1:1 w lidze po tym, jak Robert Lewandowski strzelił gola dla Barcelony w pierwszej połowie, a Nabil Fekir wyrównał dla Betisu pod koniec. Było 2-2 po dogrywce, kiedy Ansu Fati dał Barcelonie wczesne prowadzenie, a Lauren Moron ponownie wyrównała dla Betisu.

W rzutach karnych Fati, Lewandowski i Frank Kessie strzelili dla Barcelony. Kretyn i Willian Jose zwrócili się do Betisu.

To będzie pierwszy raz, kiedy dwie hiszpańskie potęgi, Barcelona i Madryt, spotkają się w finale Superpucharu od czasu odnowienia turnieju i przeniesienia go do Arabii Saudyjskiej w 2020 roku.

„To będzie piękny mecz” – powiedział Ter Stegen. „Wszyscy tutaj chcą zobaczyć taki mecz i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę w nim zagrać i spróbować go wygrać”.

Real Madryt spróbuje dorównać Barcelonie 13 tytułami w Superpucharze Hiszpanii, czyli najwięcej spośród wszystkich klubów. Barcelona spróbuje zdobyć swój pierwszy Superpuchar od 2018 roku.

READ  Michaela Edenfeld została uznana za 2022 Schutt Sports/NFCA Division I Freshman National Top 25 Finalist

Betis, prowadzony przez Manuela Pellegriniego, próbował awansować do finału Superpucharu po raz pierwszy od 2005 roku, kiedy przegrał z Barceloną.

„Jesteśmy rozczarowani, drużyna rozegrała wspaniały mecz” – powiedział Pellegrini. „Czuliśmy, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w regulaminowym czasie, ale to po prostu nie było możliwe, a potem Ter Stegen popisał się kilkoma dobrymi interwencjami”.

Dawniej Superpuchar rozgrywany był tylko między mistrzem La Liga a zwycięzcą Copa del Rey, teraz wicemistrz obu rozgrywek bierze również udział w turnieju Final Four, który został przeniesiony do Arabii Saudyjskiej w ramach lukratywnego kontraktu dla Hiszpanów. Federacja Piłki Nożnej.

Real Madryt pokonał u siebie Barcelonę 3:1 w pierwszym „El Clasico” sezonu na Santiago Bernabéu w październiku.

Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola od mistrzostw świata po asyście Ousmane’a Dembele w 40. minucie. Strzelił gola w przegranym 3: 1 meczu Polski z Francją w grudniu w 1/8 finału w Katarze, ale nie trafił do bramki dla Barcelony od Zwycięstwo 1:0 nad Valencią w La Liga w październiku.

Betis wyrównał w 77. minucie, kiedy Fikr uderzył niskim strzałem obok bramkarza Barcelony Marca-Andre ter Stegena.

Lewandowski myślał, że strzelił swojego drugiego gola – i potencjalnego zwycięzcę pod koniec meczu – ale gol nie został uznany z powodu spalonego w meczu.

Fati strzelił gola na początku dogrywki po strzale z pola karnego, a Moron wyrównał mecz około 10 minut później uderzeniem piętą z bliskiej odległości.

Betis rozegrał ostatnie minuty dogrywki z dziesięcioma zawodnikami, gdy Andres Guardado został wyrzucony z boiska z drugą żółtą kartką za okrutny faul.