Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studio Subnautica 2 odpowiada na twierdzenia wydawcy, że kontynuacja jest grą wieloosobową świadczoną na żywo

Studio Subnautica 2 odpowiada na twierdzenia wydawcy, że kontynuacja jest grą wieloosobową świadczoną na żywo

Twórca Subnautica 2, firma Unknown Worlds, rozwiała obawy fanów po tym, jak wydawca Krafton ogłosił, że kontynuacja podwodnego przetrwania będzie tytułem dla wielu graczy, opartym na „modelu gry jako usługi”.

Krafton stwierdził to w swoim najnowszym raporcie o zarobkach, który przyniósł również wiadomość, że Subnautica 2 – trzecia gra z serii Unknown Worlds, po popularnym pierwowzorze z 2018 roku i jego kontynuacji z 2021 roku, Subnautica: Below Zero – ukaże się w tym roku. Gdy fani zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie z powodu widocznego odejścia od jednoosobowej, samodzielnej rozgrywki typu survival z poprzednich gier Subnautica, Unknown Worlds szybko wkroczyło do akcji, wprowadzając… Wyjaśnienie na jej blogu.

Począwszy od ogłoszenia trybu wieloosobowego, wydaje się to w dużej mierze prawdą, ponieważ potwierdzono, że w Subnautica 2 można grać w trybie współpracy z maksymalnie czterema graczami. Jednak Unknown Realms podkreśla, że ​​kontynuacja „nie koncentruje się na trybie wieloosobowym” i że gra w trybie współpracy jest „całkowicie opcjonalna”, a gracze mogą również grać w grę zupełnie sami, jeśli tak zdecydują.


Subnautica: Zwiastun rozgrywki Sub-Zero

Subnautica: Below Zero opuści wczesny dostęp w 2021 roku.

Jeśli chodzi o sygnały alarmowe w związku z twierdzeniem Kraftona o „grach jako usłudze”, Unknown Worlds upiera się, że nie ma powodu do paniki, mówiąc: „Po prostu planujemy ciągłe aktualizowanie gry przez wiele lat… Przypomnijmy sobie nasze wcześniejsze plany Rozszerzono model aktualizacji dostępu” Oznacza to, kontynuuje, „Żadny sezon nie przechodzi. Żadnych bitew. Żadnego udziału”. A co z mikrotransakcjami? Nie mówi.

Co w końcu prowadzi nas do zapowiedzi Kraftona, że ​​Subnautica 2 ukaże się w tym roku – co według studia nie jest prawdą. „Wczesny dostęp nie ma zostać wydany w 2024 r.” – wyjaśnia Unknown Worlds, „ale planujemy udostępnić wiele informacji jeszcze w tym roku”. Dodał: „Dziękujemy za śledzenie wszelkich wiadomości na temat naszych postępów w następnym meczu”. „Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pokazania Wam, nad czym pracowaliśmy, i mamy nadzieję, że spodoba Wam się to tak samo jak nam”.

Unknown Worlds – przejęte przez dewelopera PUBG Krafton w 2021 roku – aktualnie pracuje nad dwoma potwierdzonymi projektami: Subnautica 2 oraz inspirowanym stołowym myśliwcem taktycznym Moonbreaker, który otrzymał aktualizację 1.0 na początku lutego po czterech miesiącach wczesnego dostępu na platformie Para. Pierwotnie ta gra miała zawierać skrzynki z łupami, przepustkę bojową, wirtualną walutę i sklep premium w grze, ale Unknown Worlds wycofało się z tych planów w październiku 2023 r. po „przeczytaniu i ocenie” opinii graczy – co było mile widzianą zmianą, biorąc pod uwagę że… Robert Zakup z Eurogamer miał do powiedzenia kilka miłych rzeczy na temat Moonbreakera poza jego monetyzacją, gdy grał w niego w zeszłym roku.

READ  Modern Warfare 2 „nie do odróżnienia od rzeczywistości”