Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sophie, hrabina Wessex, odbywa emocjonalne spotkanie z przyjaciółką przez telefon |  rozrywka

Sophie, hrabina Wessex, odbywa emocjonalne spotkanie z przyjaciółką przez telefon | rozrywka

Sophie, hrabina Wessex, płakała, gdy w czwartek (10.03.22) spotkała swoją 90-letnią przyjaciółkę telefoniczną.

57-letni monarcha – żonaty z najmłodszym dzieckiem królowej Elżbiety, księciem Edwardem – zarejestrował się w Royal Voluntary Check-in and Chat, który jest częścią NHS Voluntary Responder Service, w kwietniu 2020 r. podczas pandemii COVID-19 i, w ramach swoich obowiązków, przeprowadził dwutygodnik telefoniczny do Edny Farley.

Obie kobiety stały się wzruszone, kiedy w końcu spotkały się twarzą w twarz po raz pierwszy, kiedy Sophie dołączyła do swojej przyjaciółki na popołudniową herbatę w Newsham House w Liverpoolu w urodziny Edny.

W filmie udostępnionym przez oficjalne konto rodziny królewskiej na Twitterze Sophie powiedziała: „Ile razy mówiliśmy:„ To się stanie, to się stanie, to się stanie ”?

– Myślałam, że tak miało być – dodała Sophie, odnosząc się do spotkania, które miało się odbyć w urodziny Edny.

Jej starsza przyjaciółka odpowiedziała: „Tak. Kto jeszcze dostałby coś takiego na swoje 90. urodziny?”

Kobiety przytuliły się, żegnając się, ale Sophie przypomniała Ednie, że ma znowu mówić w przyszłym tygodniu.

Dołączył do niej jej mąż Sophie – który również obchodził swoje urodziny w czwartek, w wieku 58 lat – na dzień oficjalnych zaręczyn w Liverpoolu.

Popijając herbatę z Edną, książę spotkał policjantów i młodych studentów podczas oficjalnego otwarcia nowej Komendy Głównej Policji w Merseyside i dokonał inspekcji straży honorowej oficerów, którzy służyli ponad 20 lat. Następnie orkiestra policyjna wykonała piosenkę na cześć urodzin Edwarda.

Para oficjalnie otworzyła również Sir Ken Dodd Happiness Hall, przekształconą przestrzeń społeczności ku pamięci zmarłego komika.

W holu powitały ich dzieci przebrane za „Diddy Men” i porozmawiali z przedstawicielami swojej owczarni, którzy wspierali mieszkańców miasta.

Rozmawiali także z osobami, które starają się pomóc ludziom na Ukrainie, m.in. z Gosią McKane, dyrektorem polskiej organizacji charytatywnej Mersyside Polonia, która organizowała datki dla ukraińskich uchodźców przybywających do Polski, czy ukraińskim duchownym o. Tarasa Chomycia.

READ  Ri Kane jest nadal na Ukrainie po tym, jak zespół przeniósł się do Polski

Pracowity dzień Edwarda i Sophie obejmował również postój w Asylum Link Merseyside, gdzie spotkali pracowników i wolontariuszy, a także uczniów uczących się języka angielskiego.