Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Organista wykona muzykę polską w Corvallis | Życie w środkowej dolinie

Tryby środkowej doliny

Organistka koncertowa Jill Archer wykona polski program muzyczny o godzinie 13:00 w środę, 16 marca w First United Methodist Church, 1165 NW Monroe Ave. w Corvallis.

Archer podróżuje po Stanach Zjednoczonych, aby promować swoją 10. płytę CD „Cantius”, kolekcję polskich utworów organowych wydaną w lutym. Ta płyta i jej aktualne wykonania zawierają utwory sześciu polskich kompozytorów od XIX do XXI wieku. Płyta została nagrana na organach Kościoła Katolickiego św. Jana Kantego w Chicago.

Płyta jest ostatnim w trylogii nagrań współczesnej literatury organowej Europy Wschodniej. Pierwszym jest „Podróż rosyjska: muzyka pięciu Rosjan”, a drugim „Czerniowce: współczesna ukraińska muzyka organowa”.

Archer założył Musforum, międzynarodową sieć organistek. Jest organistką w Vassar College. dyrektor muzyczny w Barnard College na Uniwersytecie Columbia; Jest członkiem wydziału Harriman Institute na Uniwersytecie Columbia. Jest dyrektorem artystycznym serii koncertów w Central Synagogue w Nowym Jorku.

Ludzie czytali też…

Więcej informacji można uzyskać w First United Methodist Church pod numerem 541-752-2491.

READ  Podsumowania na żywo Laker 1/30 — Grand Valley Lanthorn