Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania Wielka Brytania. Polski lekarz sześć razy oblał test z języka angielskiego. Dostał siódmą szansę

Według gazety 62-letni Thomas Frelevich przeniósł się do: Wielka Brytania Doktoryzował się w Krakowie w 2006 roku i pracował w kilku publicznych szpitalach jako zastępca, a także w roli nieklinicznej, analizując dane z echokardiogramów do celów badań klinicznych.

Jednak w 2014 roku kardiolog z kwalifikacjami medycznymi 35 lat temu został nominowany do General Medical Council (GMC), Brytyjskiej Izby Lekarskiej, po wielokrotnym oblaniu testów oceniających umiejętność mówienia, rozumienia, czytania i pisania w języku angielskim. Od tego czasu pojawia się co roku przed komisjami medycznymi po nieudanych kontrolach, jak podaje Daily Mail.

Wielka Brytania Wielka Brytania. Powieszono polskiego lekarza. Nie zdał egzaminu z języka angielskiego

Początkowo Fryźlewiczowi, który obecnie mieszka w Plymouth, dopuszczono do pracy w szpitalach pod nadzorem, ale na trzecim posiedzeniu komisji, w 2017 roku, został zawieszony w praktyce na sześć miesięcy po tym, jak nie poprawił znajomości języka angielskiego do wymaganego poziomu. Został ponownie przyjęty do pracy nadzorowanej w 2018 r., a następnie zawieszony ponownie w 2020 r. na okres 12 miesięcy.

Według DM teraz okazuje się, że Fryźlewicz został zawieszony na 10 miesięcy, ponieważ odmówił przystąpienia do kolejnego egzaminu, argumentując, że potrzebuje więcej czasu podczas samego egzaminu. MPTS, sąd, który rozpatruje skargi na lekarzy i orzeka, czy mają kwalifikacje do wykonywania zawodu, nie zdecydował się zawiesić go na całe życie, ale postanowił dać mu kolejną szansę na zdanie uznanego na całym świecie testu językowego IELTS lub OET dla pracowników służby zdrowia.

Zobacz też

szczepienia

Według Daily Mail, lekarz opisał śledczych GMC jako „nieludzkich biurokratów” i oskarżył ich o udział w „polowaniu na czarownice” i twierdził, że byli ofiarami „pośredniej dyskryminacji” ze względu na ich narodowość. W pisemnym liście oskarżył GMC o „naciskanie” egzaminatora IELTS, aby nie wystawiał mu wyższych ocen, oraz starszego od niego kolegi z klasy, aby zmienił „pozytywną opinię o nim”.

Biurokraci GMC stosują niepraktyczne i nieproporcjonalne środki zamiast szukać realnego rozwiązania mojej sytuacji

Dr Thomas Frelevich

W poprzednich rozprawach ujawniono, że z powodu obaw o swoje umiejętności językowe Fryźlewicz został wydalony ze szpitala Princess Alexandra Hospital w Harlow oraz University College London Hospital i zaproponował pracę na oddziale kardiologii John Radcliffe Hospital w Oksfordzie, ale oferta została wycofana z powodu błędów. Podstawowy język wysyłanych przeze mnie e-maili.

READ  Chris Tucker opowiada o ożywieniu tej postaci w nowym filmie o tworzeniu butów Air Jordan

Odrzucono zarzuty Fryźlewicza o „nieludzkie traktowanie” Petera Warne z GMC. Jego oskarżenia są bezpodstawne, a jego obowiązkiem jest udowodnienie, że zna angielski na poziomie, który pozwoli mu bezpiecznie pracować jako lekarz. realistycznie (widziany), jedyny sposób na odzyskanie dr. Aby Frizlewicz kształcił się na lekarza, będzie można zdać egzamin. Zamiast tego postaraj się ustalić dla tego akceptowalny standard. Powiedział, że zignorował to, co mu kazano i próbował obwiniać innych.

RadioZET.pl/PAP