Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

zaostrzenie się kryzysu na Ukrainie; BAFTA trafiły do ​​Londynu – termin

Happy Friday International Insiders, Tom Grater jest tutaj z cotygodniowym podsumowaniem naszych najważniejszych międzynarodowych nagłówków wiadomości.

Kryzys na Ukrainie się pogłębia

zasięg konfliktuTo był kolejny tydzień ciężkich wiadomości z oblężonego kraju Ukrainy, w którym nasiliła się rosyjska ofensywa wojskowa na ten kraj i nie osiągnięto żadnych oznak porozumienia pokojowego. Oto podsumowanie naszych relacji z konfliktu w ciągu ostatnich pięciu dni:

Korespondent ds. zagranicznych Holly McKay Wrócił z kolejnym specjalnym raportem na temat terminu z ziemi. Mocne są jej wywiady z osobami, które schroniły się przed wojną w Kijowie, w tym z ukraińskim aktorem i muzykiem Romanem Maziutą.

Biekmambetow mówi: Rosjanom trudno było wypowiadać się przeciwko inwazji, zwłaszcza że uchwalono nową ustawę o cenzurze, ale niektórzy mogli wnieść protesty. Rosyjsko-kazachstański reżyser Timur Biekmambetow rozmawiał w tym tygodniu z Ostatecznym terminem z Izraela, potępiając „tragedię” na Ukrainie i ogłaszając, że robi teraz film dokumentalny o cyfrowej stronie konfliktu. Przeczytaj wywiad.

Więcej hrabstw Rosja ogłosiła w tym tygodniu: Netflix zawiesił swoją usługę przesyłania strumieniowego, po wiadomościach z zeszłego tygodnia, że ​​wstrzymał pracę nad wszystkimi treściami; Disney rozszerzył swoją działalność, aby „wstrzymać wszelkie interesy” z państwem; TikTok zawiesił nowe treści i transmisję strumieniową; BBC wznowiło jednak raportowanie pomimo wyzwań nowego prawa.

dyskusja: Debata na temat bojkotu rosyjskich filmów i telewizji trwała w tym tygodniu, ponieważ do przemówienia dołączyła grupa ukraińskich filmowców. Polski Instytut Sztuki Filmowej wezwał także do sankcji kulturowych.

uciąć Ukraińskiemu aktorowi Paszy Lee, który zginął w bombardowaniu miasta Irbin na zachód od Kijowa.

Abramowicz w centrum uwagi: Rząd Wielkiej Brytanii kontynuował sankcje wobec rosyjskiego oligarchy, wymierzone w właściciela klubu piłkarskiego Chelsea, Romana Abramowicza, co uniemożliwiło mu sprzedaż drużyny.

BAFTA przybywają do Londynu

Planowanie przyjęcia: BAFTA Film Awards w niedzielę, gospodarzem Rebel Wilson i transmitowanym w BBC One w Wielkiej Brytanii i BritBox w USA od 19:00 czasu lokalnego. Nancy Tartaglione, która będzie w Royal Albert Hall w ostatecznym terminie, ma tutaj wszystko, co musisz wiedzieć o tym pełnym gwiazd weekendu.

READ  Nie ma powodu, aby teraz posiadać Xboksa – naciskaj na Starfield, aby to zmienił

Netflix promuje francuską ofertę, brytyjskie ceny UPS

Łubin, Omar C

Francuski link: Netflix zorganizował w tym tygodniu wydarzenie promujące plan nadchodzących francuskich projektów, w tym 25 tytułów wprowadzonych na rynek w tym roku i 20 tytułów, które są obecnie w produkcji. W sumie firma nadawcza poinformowała, że ​​zainwestowała ponad 200 milionów euro w 2022 roku. Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje.

wzrastający: W Wielkiej Brytanii Netflix podnosi ceny na różnych poziomach, które wchodzą w życie natychmiast. Więcej informacji tutaj.

Nowotwory na horyzoncie

Marzyciel - Stając się Karen Blixen

wielkie nazwiska: Wielkie rynki telewizyjne są tuż za rogiem, a branża może poczuć szum. Serial Mania jest za 10 dni, a tydzień później rozpoczyna się Canneseries, festiwal teatralny organizowany we współpracy z Mip TV. Z ograniczeniami Covid, miejmy nadzieję, że to już przeszłość, dyrektor artystyczny Canneseries Albin Lewi i dyrektor generalny Benoît Louvet Max Goldbart powiedzieli na początku tego tygodnia, że ​​wystawa „powróci do swoich korzeni, bez żadnych ograniczeń”. Konkurs wysokich postaci jest prowadzony przez występy dwóch zdobywców Oscara, Olivera Hirschbiegela kara I Jean-Xavier de Lestrade Gra wewnętrzna, Nasiona gniewu, Wraz z takimi jak Marzyciel – Stając się Karen Blixen (Na zdjęciu) przez streamera Scandi Viaplay, który pochodzi z Zentropa Lars von Trier. Tylko Niemcy mają więcej niż jeden program na liście dziesięciu, podczas gdy, co ciekawe, w latach 80. były trzy. Uprawa pokazuje „kreatywność w najlepszym wydaniu i odzwierciedla prawdziwą różnorodność treści”, mówi Maxowi Albin. Obserwuj tę przestrzeń, aby uzyskać wiele relacji w nadchodzących tygodniach.

Bhutan robi swój ślad

Przerwa na granicy: To jedna z najbardziej zaskakujących historii tegorocznego sezonu rozdania nagród: rzadki film bhutański, Lunana: Thor w klasieZostał nominowany do Międzynarodowej Nagrody Akademii, mimo że był drugim krajem, który kiedykolwiek zgłosił się do Akademii. Podróż reżysera Pawo Choyning Dorji i jego zespołu była bardziej nieprawdopodobna, niż się wydawało, powiedział reżyser w wywiadzie udzielonym w tym tygodniu, a PIC musiał czekać cały rok na spełnienie kryteriów Oscara, gdy Bhutan nie miał oficjalnej komisji selekcyjnej. Przeczytaj pełną funkcję tutaj.

READ  Brytyjski udziałowiec CD Projekt RED domaga się dymisji całego zarządu polskiej spółki

Zadzwoń do amerykańskiego Co-Pro S4C

Linus Griffin Williams

Naród współpracy: Sieć S4C w języku walijskim jest niewielka, ale poza jej wagą, z powodzeniem współprodukując serię międzynarodowych dramatów, takich jak Zachować wiarę. Teraz nowy dyrektor ds. treści, Linus Griffin Williams, zwrócił się do „globalnych nadawców i szanowanych nadawców w Stanach Zjednoczonych” w sprawie przyszłych możliwości koprodukcyjnych. Powiedziała Deadline, że w nadchodzących tygodniach będzie rozmawiać z największymi graczami, w tym z Discovery, Netflix, Hulu i Peacock. Czy wielkie potwory odpowiedzą na jej wezwania?

niepełnosprawny

Kierownik ds. treści lokalnych: W wywiadzie udzielonym Disruptors w tym tygodniu to wiceprezes Netflix Italian Originals Eleonora „Tinny” Andreatta w Netflix opowiedziała o sile włoskiego IP i dlaczego „autentyczne” treści są kluczowe. Przeczytaj cały wywiad.

Podstawy

Ordynans

🌶️. Gorący tydzień: BBC opracowuje adaptację A24 dla zdobywcy nagrody Bookera 2020 Sosna Shoji.

📅 Historia dziennika: Szósty i ostatni sezon ze mnąSzczęśliwe ślepoty Zostanie wydany w serwisie Netflix na całym świecie 10 czerwca.

🍿. Międzynarodowa kasa biletowa: Warner Bros. / DC Ordynans Wystartował w tym tygodniu z globalnym debiutem w wysokości 258,2 miliona dolarów.

🚚. poruszającyITV wyznaczyła Andrew Cosletta na swojego nowego prezesa. Sky Studios wzmocniło brytyjską ekipę teatralną dzięki nominacji producenta wykonawczego Sama Hoyle’a i szefa rozwoju Tilly Coulson.

🎦Obejrzyj zwiastunOto ekskluzywny pierwszy zwiastun węgierskiego serialu szpiegowskiego HBO Max detektyw.

🤝. Zgadzamy się: nabył Fremantle 25% udziału W Fabel Entertainment Henrik Basten.