Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony podnosi światowe ceny PlayStation 5 poza rynkiem amerykańskim |  PlayStation 5

Sony podnosi światowe ceny PlayStation 5 poza rynkiem amerykańskim | PlayStation 5

Sony podnosi cenę PlayStation 5 Firma twierdzi, że nawet o 20% na każdym większym rynku poza Stanami Zjednoczonymi.

Cena konsoli do gier w Wielkiej Brytanii, której brakowało od czasu jej premiery w listopadzie 2020 r., wzrośnie o 6% (30 GBP), z 449,99 GBP do 479,99 GBP. Tańsza wersja konsoli otrzyma tę samą wyższą cenę, od 359,99 GBP do 389,99 GBP.

Ceny australijskie rosną odpowiednio z 749,95 AUD do 799,95 AUD iz 599,95 AUD do 649,95 AUD.

Na innych rynkach są większe wzrosty. W Europie wzrost ceny o 50 euro spowodowałby wzrost ceny konsoli o 10% do 549,99 euro (467 funtów), podczas gdy w Japonii cena konsoli wzrosłaby o 10498 jenów, czyli o ponad 20%, do 60 478 jenów (373,74). funtów).

„Obserwujemy rosnące globalne stopy inflacji, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż” – powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, w poście wyjaśniającym podwyżkę cen. „W oparciu o te trudne warunki ekonomiczne, firma SIE podjęła trudną decyzję o podniesieniu zalecanej ceny detalicznej (RRP) Play Station 5 na wybranych rynkach.

Ciągły brak dostaw PlayStation 5 oznacza, że ​​wzrost cen nadal stanowi znaczne oszczędności w wartości rynkowej konsoli. Nowe i zapieczętowane PS5 sprzedaje się na eBayu za ponad 600 funtów, co prowadzi do dalszych niedoborów dostaw, ponieważ skalperzy ścigają się, by kupić konsole po cenie detalicznej, gdy tylko będą dostępne.

Podwyżki cen elektroniki użytkowej są rzadkie, nawet w warunkach wysokiej inflacji. Podczas gdy ceny często rosną, gdy wprowadzane są nowe modele, rzadko można zauważyć wzrost cen w połowie życia urządzenia.

Ale Sony nie jest pierwszą firmą zajmującą się grami, która reaguje na presję inflacyjną. W lipcu Facebook podniósł cenę Meta Zestaw słuchawkowy VR Quest 2 o 100 funtów, co oznacza wzrost o 33%, powołując się na tę samą presję inflacyjną. „Dostosowując cenę Quest 2, możemy nadal zwiększać nasze inwestycje w przełomowe badania i rozwój nowych produktów, które pchają branżę rzeczywistości wirtualnej na nowy poziom” – podała firma w oświadczeniu.

READ  Insomniac's Spider-Man 2 ma zostać wydany we wrześniu, mówi aktor Venom Tony Todd